האמת המנצחת

״אני מודה לה׳ בכל יום על שמצאתי את הדרך הצרופה״ הוא אומר בגאווה יהודית.

האמת המנצחת

נריה בן אדם מלומד, חינני ובעל שכל חד וישר.

נריה של פעם היה דעתן חילוני ממרכז תל אביב ועבר דרך חתחתים עד שראה את אור היהדות.

במשך שנים ארוכות למד את תורת נבכי הנפש, ישנם אנשים שלומדים מקצוע כתחביב או לצורך פרנסה. נריה למד את תורת הנפש כי הוא חיפש משהו. רצה להגיע לחקר האמת שבאדם. במבט לאחור נראה כי הנקודה האמיתית לא נתנה לו מנוח. "אהבתי את המקצוע הזה, מאחר והשלתי את עצמי כי בסוף אדע את האמת האחת והיחידה על ידיו".

בתחילה השתלם נריה באוניברסיטת בר אילן, שם למד מספר שנים. אך הרצון העז להרחיב את אופקיו בתחום ולקבל תשובות מספקות לכל תהיותיו, גרמו לו לקום ולהגר לאמריקה הגדולה, בכדי להשתלם באחת האוניברסיטאות הגדולות, שם השלים את לימודיו לתואר שני במגמת הפסיכולוגיה.

לפני מספר שנים חזר נריה ארצה, אך בלתי מסופק. "לא קיבלתי מענה מספק לשאלותי", אומר נריה. "היום אני יכול לומר בבטחה, כי שמונים אחוז מלימודי הפסיכולוגיה הם שטויות והבלים".

מבלי לשים לב, מתחיל נריה לחיות את חיי ההוללות. "לפחות לחיות את ההווה", אמר לעצמו מבלי להיות מודע לכך. בחודשים הבאים הוא 'נזרק' בחצי עולם, מנסה לשכוח את המטרה. הוא קונה כרטיס טיסה לתאילנד ומתכוון לעלות עליה, לשכוח חודשיים נוספים בחייו. אלא שאז החל המפנה הגורלי.

היה זה בערב הטיסה. אחד החברים שלו שרצה לנסוע לאחד הרבנים המקבל קהל בבת-ים, בכדי להיוועץ עימו על ענין כלשהו, הפציר בנריה להתלוות אליו. נריה לא יכול היה לסרב.

עם הגיעם אל הרב, החל האחרון להתעניין בו ובאישיותו. משסיפר לרב על נסיעתו הצפויה לתאילנד, הגיב הרב בביטול: "נסיעתך היא סוג של בריחה".

נריה נכנס לרגע להלם מדברי הרב הנחרצים.

לאחר שיחה ארוכה עם השניים, יצא נריה מוקסם לחלוטין. בעצם כעת הוא התוודע לראשונה לעולם האורתודוכסי 'השפוי'. "מעולם לא הכרתי חרדים. למרות שכשהייתי רואה אותם בתל אביב, הייתי חושב אותם לאנשים חסרי בינה", כלשונו.

נריה מחליט לבטל את הטיסה. "אמרתי לעצמי, אולי נקרתה בפני הזדמנות פז לגלות את האמת שאני כה מחפש אחריה", למחרת מחליט נריה להגיע ל"תורה ואמונה", לשאול את השאלות ולברר את האמת.

"באתי במטרה לגלות שזה לא  האמת האמיתית. להרגיע את המצפון שאני לא מפסיד כלום בכך שאני נשאר חילוני נהנתן".

אולם עד מהרה הוא התבדה. לאחר מספר שיחות עם ראש הישיבה הג"ר דירנפלד, הוא מחליט להישאר במקום למשך שבועיים ימים, כדי לבחון את הדברים. כעבור שבועיים הוא מחליט סופית להשתקע שם, להתקרב לבורא עולם ולשנות כיון בחיים.

"מה שהזיז אותי בדעותי וגרם לי לחזור לחיק היהדות האמיתית, היא מידת האמת שהוצגה שם בכל צעד ושעל, לצד תורת ה' – האמת הנצחית המעצבת אישיותו של אדם שהתגלתה לי שם כערך עליון. החלטתי שזהו. אני חייב לחולל את המהפך האמיתי בחיי", אומר נריה.

מידי שבת היה מתארח אצל פעילי ארגון 'צהר:' "לעולם לא אשכח את השבתות האלה. היו אלה השבתות שהאירו לי את היופי האמיתי של שבת המלכה", מציין נריה בהתרגשות.

אביו של נריה נחשב לאישיות מכובדת. נריה מתאר כיצד אביו קיבל את המפנה שעשה בחייו: "למרות שבתחילה היו לו מעט פרפורי בטן, כיום, הוא גאה בבנו שבונה את ביתו המושתת על ערכים בבטחה על מי מנוחות, והוא היום אף מהידידים הקרובים לארגון 'צהר'."

השעון הראה על 2:58 בצהריים. "בעוד שתי דקות אני חייב לזוז לכולל", דוחק נריה.