אז מה עושים בחופש הגדול?

אחרי 16 שנים מצאתי פתרון!!!(מייל שהגיע למנהלי האתר)

את השאלה הזאת, שאלתי את עצמי שוב ושוב במשך חמש עשרה השנים האחרונות. ת'אמת, לא יודע אם עניתי על השאלה הזאת לעצמי, לא יודע אם השקעתי מחשבה מיוחדת בלמצוא פתרון לבעיה הגדולה הזאת. ובינינו, זו לא רק הבעיה של ההורים, כמו שכולם מציגים אותה. זו בעיה אמיתית שלנו, בני הנוער.

 

חודשיים שלמים, להסתובב ברחובות, זה משהו שאפילו מטומטם בן גילנו יכול להבין – גם אם לא מסבירים לו.

טוב, אני לא מדבר על 'דפוקי שכל' שלא יבינו משהו רציני גם אם תסביר להם את זה עם המחשה. אני מדבר על נורמלים פלוס, שברור להם שמשהו צריך לעשות בחודשיים של החופש. וכשאני אומר לעשות משהו, אני בהחלט לא מתכוון ללכת לים או לעבוד במכולת השכונתית.

'כאילו דא'

משהו יותר רציני.

לא שאני לא חושב ללכת לים גם השנה ולא שוויתרתי על קצת הכנסה פה ושם של גרושים שיעזרו לי במימון דמי הכיס שקוצצו לי באכזריות בתקופה האחרונה.

 

אבל חיפשתי תמיד משהו שיתן לי תחושה שלא קימטתי את הימים וזרקתי אותם לפח. משהו שיתן לי את ההרגשה בסוף החופש שהתקדמתי צעד כלשהו בחיים. ההורים שלי תמיד היו אומרים, לך לספריה העירונית, קרא לך איזה ספר טוב על משהו שאתה אוהב, תלמד שם משהו חדש שלא ידעת או לא הכרת. נו טוב, גם את זה עשיתי, לא אכחש שגם למדתי משהו.

 

בשנים האחרונות, כמו אצל כולם, הם הפסיקו להגיד לי – לך לספריה. התקדמו, גלוש באינטרנט, חפש לעצמך קורס קצר על מקצוע שאת אוהב, תגיע לשנת הלימודים עם קצת ידע מעבר למה שכולם יודעים,

 

תן לעצמך להרגיש שעשית משהו בחופש, התקדמת ורכשת לעצמך ידע נוסף בתחום כלשהו. נכון. צודקים. למה לא ? זה כל כך קל היום, מול המחשב לגלוש, להקליק, ועם קצת משמעת עצמית גם ללמוד משהו ולא להתגלגל מאתר לאתר או לחסל שעות בפורומים וצ'טים הזויים. לא תיארתי לעצמי שכל כך מהר אגיע לאתר 'אחינו', דפדפתי באתר הזה שהיה נראה לי בהתחלה די 'דוסי'. אבל מה ששבה את ליבי, היה המאמר "סודו של דף הגמרא".

 

הסוד העלום הזה של הגמרא קרץ לי והחלטתי להיחשף אליו. שמעתי כבר בעבר על הגמרא ועל זה שמדובר בלימוד מאד עיוני ומאד מרתק, שמעתי שהלימוד הזה מפתח חשיבה לוגית ושהחרדים מתגאים מאד בספר הזה.

 

היום כשאני כותב לכם – מנהלי האתר את המייל הזה, זה אחרי ארבעה ימים שאני לומד גמרא במסגרת שיעור אחר הצהריים בבית הכנסת השכונתי (שאותו ביקרתי לאחרונה ביום כיפור שעבר)

רק רציתי לומר לכם תודה, אני לא יודע איך להגיע לצעירים בני גילי שידעו שיש כזה דבר, אבל אתם יכולים מצידי לפרסם את הדברים שכתבתי, אולי עוד צעירים יעשו כמוני ויבואו להכיר את הגמרא. אני, לראשונה מרוצה ממה שאני עושה בחופש הגדול, אז שיהיה לכם יום נעים וחופש מועיל לכל עם ישראל.

 טל חולון