ישיבה שהיא בית

האבא המאושר התקשה לכבוש את התרגשותו. ״בחיים לא חשבתי לראות כזאת אהבה ושמחה״, הוא אמר בעיניים לחות. זה היה אחד מרגעי השיא באירוע שישיבת ׳אחינו׳ הקדושה ארגנה עבור תלמידי הישיבה והוריהם.

תחילה גדשו האבות והבנים את ספסלי הישיבה למפגש משותף סביב דף גמרא פתוח. עבור רבים מהאבות הייתה זו הפעם הראשונה בחייהם שבו הם טעמו את חווית המתיקות המופלאה של לימוד תורה סוחף.

"זה מחזה פנטסטי שלא יאמן", מתפעם ראש הישיבה הרב אריאל אלבז, "ישבו שם אנשים מגודלי שיער שעל פי חזותם החיצונית לעולם לא היית חושד בהם שיש להם בן תלמיד ישיבה. היו בהם אפילו כאלו התנגדו לצעד שעשה בנם ונדרשו מאמצים רבים כדי להביאם לאירוע. והנה מול דף הגמרא  הפתוח כל המחיצות נפלו והאבות והבנים למדו בצוותא בהתלהבות ובשמחה כאילו שהם מורגלים בכך מאז ומתמיד".

בעוד האבות והבנים מתבשמים מלימוד התורה ישבו האמהות סביב שולחנות ערוכים והקשיבו להרצאה מרתקת מפיה של פסיכולוגית חינוכית שעסקה בבעיות האופייניות ליחסים בין הורים וילדים בגיל ההתבגרות ובפתרונות הקיימים להם.

אחת האמהות ציינה בהתפעלות: "בעולם החילוני בכלל לא הקדשתי מחשבה רצינית לנושאים הללו. הנחת היסוד שלי ושל אנשים רבים שאני מכירה היא שהבעיות הללו הם חלק בלתי נמנע מגיל ההתבגרות ואין מה לעשות. כאן נפקחו לי העיניים לראות שזה לא מוכרח להיות ככה".

בהמשך שבו ההורים והתקבצו לסעודה חגיגית במהלכה הוקרן סרט מרגש בו סיפרו נשותיהם של גדולי ישראל כיצד סייעו לבעליהם להעפיל לשיאים הרוחניים אליהם זכו להגיע.  "הדבר החשוב ביותר מבחינתי", מספר אחד ההורים, "הוא שגיליתי שהישיבה בה לומד בני היא הרבה יותר מבית ספר או מוסד חינוכי רגיל. בעצם, זהו בית אם כל המשתמע מכך".

"המטרה שלנו היא להפוך את ההורים לחלק מתהליך ההתחזקות של הבן", מסביר הרב אלבז. "אנחנו מאמינים שלתמיכת ההורים יש חשיבות קריטית להצלחתם של הבנים ולכן חשוב לנו מאוד לגרום להורים להבין מה משמעות הלימוד בישיבה וכיצד הישיבה מצמיחה תלמידים בעלי איכות נדירה".

אם לשפוט לפי הבעת פניהם המאושרת של ההורים בסיום האירוע, המטרה הזאת בהחלט הושגה.

 

ליצירת קשר עם הישיבה > השאר כאן פרטים >