שבע או אחת?

כמה יבשות יש על הגלובוס? החוקרים אולי מתלבטים, אנחנו נגלה לכם את האמת...

ככל שהמדענים נוברים במסתרי היקום, הם מגלים כמה עצום ורב הוא החלק הבלתי נחקר, ורב הנסתר על הגלוי. כנראה שעוד ימשיכו לחקור ולדרוש עד אין קץ, כי את סוד הבריאה רק בורא העולם יכול למפות.

רק תורתנו הקדושה, כל אות יתירה בה מציבה תילים יציבים של פירושים ומסרים לכל הדורות, רק היא אינה זקוקה להוכחות, והשנים שחולפות והמחקרים החדשניים רק מגבירים את לפיד האמונה שהכל כבר נכתב באש שחורה על גבי אש לבנה.

ידוע לנו בוודאות כי בכדור הארץ ישנן שבע יבשות המוקפות במי האוקיינסים הגדולים.

והנה בפרשת מעשה הבריאה בחומש בראשית מופיע ציטוט המדבר על יבשה אחת בלבד ומעורר תמיהות: "ויאמר אלוקים: יקוו המים מתחת השמים אל מקום אחד ותראה היבשה. ויהי כן" (בראשית א',ט') לפי הפסוק נראה כי הייתה יבשה אחת אשר נראתה לאחר שהמים אשר כיסו עד עתה את פני כדור הארץ, נקוו אל מקום אחד.

הפתרון לתמיהה מוסבר בתיאוריה חדשה ומרתקת על ההיסטוריה הגיאולוגית של כדור הארץ. חוקר בשם וואגנר (1924) טען כי כל היבשות היו בתחילה מאוחדות כיבשת אחת גדולה, ורק בשלב מאוחר יותר נדדו והתרחקו זו מזו. כהוכחה לדבריו הצביע על הדמיון המדהים שבין יבשת אפריקה לקווי החוף המזרחי של יבשת אמריקה הדרומית, כאילו היו שני חלקי פאזל.

במחקרים נוספים שערך הראה דמיון בין מקומות החיבור של שתי היבשות מבחינת הצמחיה, בעלי החיים והמבנה הגיאוכימי של המחצבים השונים. דבר המוכיח שבתחילה היו כל היבשות צמודות יחדיו.

בזהר הקדוש שנכתב לפני כ- 2000 שנה נאמר:

"תנא, ארץ אחת ממש הוציאו המים, וממנה נתהוו שבע ארצות". (זו"ח יב, א)

ומתי התרחשה תופעה גיאולוגית רבת משמעות זו?

בספר איוב נאמר על תקופת המבול: "המעתיק הרים ולא ידעו, המרגיז ארץ ממקומה ועמודיה יתפלצון" מי יכול היה לדעת לפני מאות שנים, עוד בטרם היו בידי בן אנוש תרשימי צורת היבשות ומספרן (הרי יבשות אמריקה ואוסטרליה נתגלו למדענים רק באלף האחרון) כי היבשות היו פעם יבשת אחת שנחלקה לחלקים אשר נתרחקו זה מזה?

רק בורא עולם !