היערכות לסוכות בכותל המערבי

ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת מאות אלפים בחג הסוכות. סוכות חדשות יחנכו בטקס בחול המועד בשילוב שמחת בית השואבה.

כחצי מליון בני אדם הגיעו לרחבת הכותל המערבי החל מערב ראש השנה ועד יום הכיפורים. מידי ערב פקדו את רחבת הכותל המערבי רבבות שבאו לומר סליחות ולהתפלל לשנה טובה, "היה זה מחזה נפלא לראות את כולם נקבצים וחוברים יחד לאמירת סליחות", אומרים במקומות הקדושים.

גולת הכותרת היה במוצאי שבת, ליל ערב יום הכיפורים כשרבבות אמרו יחד סליחות בראשותם של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, רבנים, ראשי ישיבות ואישי ציבור. אשר רבים לא הצליחו כלל להיכנס לרחבת הכותל המערבי ונותרו בשווקים עד שער יפו.

רב הכותל המערבי אמר כי המחזות שהיו ברחבת הכותל המערבי בימים האחרונים הינם נקודת זכות גדולה. "ליד אבני הכותל לא נראו מחלוקות או גבולות בין אחים, אלא העם היהודי כולו היה מאוחד על כל גווניו ומחובר אל מורשת אבותיו. כולם גדשו את רחבת הכותל והתפללו לשנה טובה ומבורכת בניגון עוצמתי שאין דומה לו", מספר הרב.

ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת מאות אלפים בחג הסוכות. סוכות חדשות ומפוארות נבנו ברחבת הכותל המערבי תרומת הנגיד רבי אלי וברכה קליינמן מארה"ב שיחנכו בטקס בחול המועד בשילוב שמחת בית השואבה במעמד רבה של תל אביב –יפו הרב ישראל מאיר לאו, רבה של מגדל העמק, הרב דוד גרוסמן ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים.

ברכת הכוהנים תתקיים השנה ביום שני רביעי י"ז תשרי 19/10/2016 ב' דחוה"מ. תפילת שחרית בשעה 8.45 בבוקר, ברכת כוהנים של שחרית בשעה 9.30 בבוקר, תפילת מוסף בשעה 10.15 בבוקר, ברכת כוהנים של מוסף בשעה 10.30 בבוקר.

משטרת ישראל תסגור את העיר העתיקה לכניסת כלי רכב פרטיים באופן מוחלט ותאפשר כניסת תחבורה ציבורית בלבד. עירית ירושלים תעמיד הסעות מהחניונים המרכזיים בירושלים לרחבת הכותל המערבי. המשטרה פונה לכל העולים לרגל לירושלים להשתמש אך ורק בתחבורה ציבורית ולהימנע מלהגיע לאזור העיר העתיקה ברכבים פרטיים.