פרויקט מיוחד לחוזרים בתשובה

מספר ׳החברותות הטלפוניות׳ של ״איילת השחר״ מוכפל מדי שנה

"הצמאון הגובר ל'אידישקייט' בא היטב לידי ביטוי בהתרחבות מעגל משתתפי 'החברותות הטלפוניות', המכפיל עצמו מדי שנה ועומד כיום על למעלה מ- 15 אלף" – כך גילה יו"ר ארגון "איילת השחר", הרב שלמה רענן, בפתח ימי עיון לכמאה וחמישים רבנים, אברכים ושוחרי תורה תושבי ירושלים, הנוטלים חלק פעיל בפרויקט "חברותא", שנערכו  בבנייני ישיבת "אש התורה" בעיר העתיקה.

הרב רענן סקר את פעילות "איילת השחר" בקיצובים ובישובים קהילתיים בכל רחבי הארץ, שהצמיחה לפני כשלוש שנים את פרויקט הקירוב הייחודי, במסגרתו לומדים בצוותא באמצעות הטלפון שומרי מצוות וכאלה שעדיין אינם, נושאים שונים ביהדות במשך כחצי שעה בשבוע וציין כי במרוצת השנים נוצרו תתי פרויקט של אוכלוסיות ספציפיות : דוברי רוסית, אנגלית, סטודנטים, חיילים וכדומה.

משתתפי ימי העיון גילו, כי ככל שמתעצמים הקשרים הם חוצים את גבולות הזמן או האמצעים, והופכים להיות אמיצים, אפקטיביים ותכופים. הם לובשים צורה חדשה של מפגשים, אירוחי שבת של משפחות שלמות ואף חברותות ללימוד לא רק באמצעות הטלפון.

בימי העיון העלו המשתתפים מגוון של נושאים אליהם התוודעו בעקבות הלימוד המשותף ושמעו הרצאות והדרכות מפי הרה"ג ר' יהודה אריה פייסט – ראש כולל "איילת השחר" במודיעין, הרב משה גרילק – מותיקי ובכירי המרצים בתנועת התשובה ורבני ישיבת "אש התורה" הרה"ג ר' דוד ליכטמן, ר' אברהם קלט ור' אייל וקסלר, שהציגו בין השאר, את משנתו של מייסד וראש הישיבה, הרה"ג רבי נח וינברג זצ"ל המבוססת על מסירות נפש לכל יהודי- כדגם להצלחה בקירוב רחוקים.

לאור הצלחת ימי העיון בהרחבת אופקים, הודיע מנהל פרויקט החברותות הטלפוניות, הרב ישראל אדלר, על ארגון ימי עיון דומים גם במרכז, בצפון ובדרום הארץ בשנת תש"ע.