היערכות בבני ברק ובאשדוד לקראת החגים

עיריית בני ברק נערכת לקראת החגים, תוך כדי אכיפה מוגברת של פקחים שיקנסו רכבים ובעלי דוכנים שיפריעו לשגרת החיים התקינה בעיר. ההיערכות וההתארגנות של עיריית בני ברק לקראת החגים הקרבים ובאים, תהיינה בסימן של שבירת הצביון הייחודי של אווירת העיר המושכת אליה המונים מכל רחבי הארץ מחד גיסא- ושמירה על שיגרת חיים תקינה וסדירה לתושביקרא עוד...

עיריית בני ברק נערכת לקראת החגים, תוך כדי אכיפה מוגברת של פקחים שיקנסו רכבים ובעלי דוכנים שיפריעו לשגרת החיים התקינה בעיר.

ההיערכות וההתארגנות של עיריית בני ברק לקראת החגים הקרבים ובאים, תהיינה בסימן של שבירת הצביון הייחודי של אווירת העיר המושכת אליה המונים מכל רחבי הארץ מחד גיסא- ושמירה על שיגרת חיים תקינה וסדירה לתושבי העיר ולבאים בשעריה מאידך גיסא- זו היא תמצית הנחייתו של הרב יעקב אשר, ראש העיר, במפגשי ההיערכות לקראת החגים, בהשתתפות מנהלי האגפים העירוניים ובפגישות תיאום עם צוות מרחב דן.

בכדי להיערך לפעילות בכיוון זה, סוכם על מתן דגש מיוחד על זרימת תנועת כלי רכב ומניעת חסימת צירים, כשהאכיפה תתבסס בתקופת החגים, בעיקרה, על רישום דוחות, קנסות וגרירה כנגד עבירות תעבורה כ"אדום לבן" וחניה בתחנות אוטובוסים והפרעה לתנועה או לבטיחות הולכי- רגל.

לצורך זה סוכם בפגישה מיוחד עם נצ"מ דוד ביטון, מפקד משטרת מרחב דן, על שילובם בפעילות זו של פקחים עירוניים ושוטרים ממשטרת המרחב שיסיירו בשתי משמרות בצירים המרכזיים, לפי חלוקה לגזרות, עד לחצות לילה. הפקחים והשוטרים גם ידאגו לפריסת דוכנים רק באזורים קיימים ולא במקומות שעלולים לפגוע בעבודות תשתית עדכניות שבוצעו לאחרונה.

בנוסף, בכדי לאפשר מעבר הולכי רגל במדרכות בבטחה, סוכם על הצבת דוכנים לארבעת המינים לבעלי חנויות רק בחזיתן ורק בצמוד לקו הבניין ולא בשפת המדרכה, וכמו"כ על השארת רווח מינימאלי של 2 מטר מקצה הדוכן ועד לשפת המדרכה.

פגישה מיוחדת קיים ראש העיר עם מנהלי המדורים והאזורים באגף התברואה והנהלת המוקד העירוני, בה הודגש שיתוף הפעולה המעולה בין שתי היחידות, כאשר, לאחרונה, מתבצע מדי יום מעקב אחר הפניות למוקד והטיפול בהן, כשעובדה זו מביאה להגברת אמון הציבור ולעליה במספר הפניות בנושאי תברואה למוקד העירוני- לכ- 3,000 בחודש.

במסגרת ההיערכות התברואתית לחגים סוכם על סיום מבצע פינוי רכבים נטושים וגרוטאות רכב, מבצע, שזכה להצלחה מרובה ולפינוי של למעלה מ150 רכבים נטושים עד כה. במקביל נמסר, כי יורחב גם הטיפול לסילוק מודעות פיראטיות, מעמודי חשמל, ועצים ותמרורים.

ינוקו גם, בשיתוף כיבוי אש, באורח יסודי, מתחמי כפרות לפני יום הכיפורים, יתבצע ניקיון נרחב באזור שוק ארבעת המינים שימוקם במגרש בנדיקט שברחוב הרב שך, ומכירת סכך תתבצע רק במתחם שברחוב עזרא פינת רחוב חזון איש.

לקראת החגים, הנחה הרב יעקב אשר, ראש העיר, את אגף ההכנסות של העירייה, שבהנהלת מר שלמה איצקוביץ, להפסיק את עיקולי הבנקים לחייבי ארנונה עד לאחר החגים.

גם באשדוד – עיקולי הבנקים לחייבי ארנונה הוקפאו עד לאחר החגים בהשתדלות של הרב אפרים וובר, חבר מועצת עיריית אשדוד מטעם אגודת ישראל האחראי על גביית הארנונה.

הרב וובר אומר, כי גם בכל ימות השנה, העיקול הוא האופציה האחרונה, המיושמת רק לאחר שנוסו כל הדרכים האחרות לקבל את תשלום החוב בארנונה. אבל למרות זאת, בתקופת החגים, כשלאנשים יש הוצאות רבות, צריך להתחשב בהם ומסיבה זו הוריתי לעצור את עיקולי חשבונות הבנקים לחייבי ארנונה עד לאחר תקופת החגים.