אשקלון: סכנת בשר טריפה נחשפה על ידי השרות הווטרינרי העירוני

עם קבלת התלונה, הגיע בבהילות למקום המפקח הווטרינרי העירוני, משה פרץ. המפקח זיהה מיד שמדובר ב'שחיטה שחורה' ללא פיקוח ווטרינרי וכשרותי כזה או אחר. השחיטה הייתה בתנאים תברואתיים ירודים מאוד, מפחידים אפילו, דבר שהיווה סכנה מיידית לבריאות הציבור, באופן מיידי, הושמד כל הבשר שנמצא במקום. "חשוב לציין", אומר ד"ר גד שרביט, ממלא מקום הווטרינר העירוני,קרא עוד...

עם קבלת התלונה, הגיע בבהילות למקום המפקח הווטרינרי העירוני, משה פרץ. המפקח זיהה מיד שמדובר ב'שחיטה שחורה' ללא פיקוח ווטרינרי וכשרותי כזה או אחר. השחיטה הייתה בתנאים תברואתיים ירודים מאוד, מפחידים אפילו, דבר שהיווה סכנה מיידית לבריאות הציבור, באופן מיידי, הושמד כל הבשר שנמצא במקום.

"חשוב לציין", אומר ד"ר גד שרביט, ממלא מקום הווטרינר העירוני, "כי תקופת החגים הנה תקופה של ריבוי 'שחיטות שחורות' מסוג זה. 'שחיטה שחורה' מהווה עבירה חמורה על החוק ומסכנת סכנה ממשית את בריאות הציבור. בעל החיים אינו ממקור ידוע, והוא נשחט בתנאים תברואתיים ירודים וללא פיקוח ווטרינרי צמוד כמתחייב".

מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית באשקלון, הרה"ג יוסף סאמין, הגיב בחריפות: "אסור לציבור לקנות בשר כזה מרוכלים בשום פנים ואופן. מעבר לסכנה הבריאותית הגדולה, קרוב לודאי שהבשר הזה אינו כשר, ועל הציבור להיזהר מאד מכך". הרב סאמין, שעשה מהפכה של ממש במחלקת הכשרות באשקלון, מבטיח לעקוב מקרוב באופן הדוק יותר אחר החנויות באשקלון.

בעבר התפרסמו סקרים, המוכיחים כי בשר כשר הוא בשר שנשחט ועובד  בתנאים תברואתיים מדרגה ראשונה. בשר כשר למהדרין, כך פורסם בסקר, נשחט ועובד בתנאים תברואתיים טובים אף יותר. אז זה לא רק עניין של כשרות, זה גם הבריאות של ציבור הצרכנים.