קרוב ל-40 אלף טליתות חדשות נרכשו לקראת הימים הנוראים

קרוב ל-40 אלף טליתות חדשות נרכשו לקראת הימים הנוראים. מבדיקת איגוד הטקסטיל בהתאחדות התעשיינים מתברר כי למרות המיתון, עם ישראל מצטייד בטליתות חדשות לקראת הימים הנוראים בכ-8 מליון שקלים. יצוא הטליתות מישראל, רשם עליה של 10%; יצוא הטליתות לארה"ב גדל בכ-8%-10%. מכירות הטליתות רושמות גם השנה, חרף המיתון, גידול של כ-5% לעומת יום הכיפורים הקודם.קרא עוד...

קרוב ל-40 אלף טליתות חדשות נרכשו לקראת הימים הנוראים. מבדיקת איגוד הטקסטיל בהתאחדות התעשיינים מתברר כי למרות המיתון, עם ישראל מצטייד בטליתות חדשות לקראת הימים הנוראים בכ-8 מליון שקלים. יצוא הטליתות מישראל, רשם עליה של 10%; יצוא הטליתות לארה"ב גדל בכ-8%-10%.

מכירות הטליתות רושמות גם השנה, חרף המיתון, גידול של כ-5% לעומת יום הכיפורים הקודם. מתברר כי בשנה כולה יסתכמו המכירות בכ-45 מליוני שקלים.

רוב הטליתות הנמכרות בשוק הן טליתות מסורתיות העשויות צמר נקי, בעוד ששאר הטליתות עשויות ממשי, מסאטן דמוי משי ומאקרילן. מחירה של טלית ממוצעת נע השנה בין 80 שקלים ל-400 שקלים לטלית צמר מהודרת, בדומה לשנה שעברה. בנוסף, מתאפיין השנה השוק האמריקאי, בדרישה לטליתות ייחודיות ומושקעות יותר מבחינה עיצובית.