תנופת בניה ושיפוץ של מקוואות ב"מרכז הארצי למען טהרת המשפחה".

לקראת ראש השנה תש״ע, ב״מרכז הארצי למען טהרת המשפחה״ מסכמים בסיפוק רב את הפעילות הברוכה במהלך כל ימות השנה לבניית, תיקון ושיפוץ במקוואות בכל רחבי הארץ, בדגש על ערי הפריפריה.

בישיבה שקיימה הנהלת המרכז לסיכום שנתי, הועלה זכרו של הרה"ג ר' יהושע לוי זצ"ל, מנכ"ל "המרכז", ובמשך עשרות שנים עמל ללא הרף בשליחותם של מרנן ורבנן גדולי ישראל, על בניית מאות מקוואות חדשים ושיפוץ מקוואות ישנים, בערים וישובים כמעט בכל מקום ברחבי הארץ, אך עם דגש מיוחד על מקומות ישוב רחוקים.

סיכום הפעילות הענפה עד עתה מעלה, כי במשך השנים נבנו למעלה מאלף מקוואות ברחבי הארץ, שכל אחד מהם מאיר באור יקרות של טהרה וקדושה, ומפיץ את אור הטהרה למרחקים ומשפיע על כל סביבותיו.

הנהלת "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה", עוסקת בימים אלה בהמשך הפעילות הברוכה, ושומרת על תנופת עשייה בכל האתרים, כמו לדוגמא, מירון, צרופה, גדעונה, בית שקמה ורבים אחרים, שיצטרפו בקרוב לכתר הטהרה הגדול.

רק בשנה האחרונה נבנו ע"י "המרכז" 7 מקוואות חדשים, עוד 8 נמצאים בהליכי בניה מתקדמים, 5 מקוואות שופצו ממסד ועד טפחות, וביותר מ-35 מקוואות בוצעו תיקונים ושיפוצים הכרחיים, שאפשרו את פעילותם השוטפת.

מלבד זאת ישנה פעילות מיוחדת של רבני הכולל המיוחד שע"י "המרכז", שהוקם גם הוא ע"י הרב יהושע לוי זצ"ל, העוסקים בהלכות ובענייני מקוואות הלכה למעשה, מבקרים במקוואות השונים ודואגים שכל מקווה יהיה מפואר לא רק מבחינה חיצונית, אלא בעיקר מבחינה הלכתית.

"המרכז" מקיים בכל ימות השנה פעילות הסברה מקיפה ביותר, מדפיס מאות אלפי ספרים וחוברות בשפות רבות, כדי להביא את הפעילות לכל מקום ומקום, עורך כינוסים והרצאות, ימי עיון והסברה, ועוד שפע פעילויות בהתאם למסורת ארוכת השנים של "המרכז" ברחבי הארץ, וכאמור, במיוחד בעיירות ובישובים הקטנים והמרוחקים ממרכזי הערים הגדולות.

וכפי שכותבים מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בכרוז למען "המרכז": ש"במעשיו הנפלאים עוסק זה למעלה מיובל שנים בבניית ושיקום מקוואות בכל רחבי ארצנו הק'… ואנו קוראים לכל איש ירא השם… שיעמדו לימין המפעל הקדוש הזה שיסדוהו גדולי ישראל… אשרי האיש אשר ייתן ידו לעזור ולסייע לפעולות קדושות אלו בכל מידת האפשרות".