1423 תלמידים שובצו השנה במוסדות תורניים

  בסיכום מרשים לאחר תחילת הלימודים בישיבות מסתמנת הצלחה אדירה לפעילות הקירוב של ארגון 'אחינו':  1423  תלמידים שובצו השנה במוסדות תורניים   עלייה של למעלה מעשרים אחוז בהיקף הפעילות במהלך השנה האחרונה – הצלחה גדולה גם עם בוגרי בתי ספר התורניים כארבע מאות מסיימי כיתות ח' שובצו בישיבות קטנות במסגרת 'פרויקט טורונטו'   – במחלקת טיפולקרא עוד...

 

בסיכום מרשים לאחר תחילת הלימודים בישיבות מסתמנת הצלחה אדירה לפעילות הקירוב של ארגון 'אחינו':  1423  תלמידים שובצו השנה במוסדות תורניים

 

עלייה של למעלה מעשרים אחוז בהיקף הפעילות במהלך השנה האחרונה – הצלחה גדולה גם עם בוגרי בתי ספר התורניים כארבע מאות מסיימי כיתות ח' שובצו בישיבות קטנות במסגרת 'פרויקט טורונטו'   – במחלקת טיפול ההמשך בישיבות שובצו מאות תלמידים שעזבו את מקום לימודם – עשרות תלמידים חדשים ב'ישיבה הקדושה אחינו' בירושלים וב'ישיבת אחינו לצעירים' שבקרית ספר – עשרות צעירים מתחזקים הוכנו בישיבת החופש הגדול ושובצו בישיבות למתחזקים

 

עם פתיחת שנת הלימודים בישיבות ובמוסדות התורניים מסתמנת הצלחה אדירה בפעילות של ארגון "אחינו" בשיבוץ והוספת מאות תלמידים למוסדות התורניים, ועפ"י הנתונים כאלף ארבע מאות עשרים ושלוש תלמידים חדשים, הצטרפו למוסדות התורניים בשנה זו ע"י פעילי 'אחינו'. מתברר כי הפעילות בשנת תשס"ט מסתמנת כשנת פעילות פורייה ומוצלחת במיוחד כשלאור הנתונים נרשם גידול של כעשרים אחוזים בהיקף הפעילות.

אלף ארבע מאות עשרים ושלושה צעירים, אשר שובצו בישיבות קדושות ובבתי ספר תורניים, הינם תוצאה של פעילות מאומצת ומרוכזת של פעילי הארגון אשר חרטו על דגלם את הנחישות ומסירות הנפש להצלת הנפשות הרוחנית.

 

מחלקת הרישום של 'אחינו' מסכמת את פעילות שילובם של בנים ובנות במוסדות תורניים בסיפוק רב. הרב חיים גולדברג מראשי הארגון אומר כי מספר מרשים זה מהווה עלייה של למעלה מעשרים אחוזים בהיקף פעילותה של מחלקה זו ביחס לסיכום השנה שעברה. תוצאות אלו מעניקות לפעילי 'אחינו' את העידוד והכוחות להמשיך בפעילות נמרצת זו גם בשנה הבאה בעז"ה. שילובם של התלמידים במוסדות התורניים נעשה במסגרתם של מגוון תוכניות ופעילויות שהתבצעו על ידי פעילי הארגון.

ההצלחה  נרשמה בכל התחומים וכפי שדווח הרב אהרון ידלר  – ממנהלי פרויקט טורונטו של הארגון, גם ב'פרויקט טורונטו' של 'אחינו' העוסק בהפנייתם של צעירים המתחנכים בבתי ספר תורניים לישיבות לצעירים, שנת תשס"ט הוכתרה כהצלחה עם שילובם של כארבע מאות בוגרי כיתות ח' מכל רחבי הארץ בישיבות קטנות.

במסגרת מחלקת 'פרויקט טורונטו', פעילי 'אחינו' מגיעים לבתי ספר תורניים ויוצרים קשר בלתי אמצעי עם הילדים, תלמידי כיתות ח'. באמצעות מגוון רחב של תוכניות מקרבים פעילי 'אחינו' את התלמידים ומתאימים עבור כל אחד את הישיבה המתאימה עבורו.

גם המיזם החדשני של 'אחינו' המתקיים זו השנה השנייה – ישיבה לתקופת החופש הגדול לצעירים מתחזקים, נחלה הצלחה מרובה הרב יוסף ברכץ מראשי הישיבה המיוחדת ציין כי עם סיומה שולבו למעלה מארבעים נערים בישיבות קדושות. בישיבה, שפעלה בכל תקופת החופשה, למדו עשרות בחורים מתחזקים מתיכונים שאינם דתיים בכל יום שני סדרים, במתכונת של ישיבה רגילה, בהם הם טעמו את טעמה הערב של הישיבה. הבחורים שקדו בצוותא עם אברכים על סוגיות גמרא בעיון כשבסיומו של הסדר נמסר שיעור על הסוגיא הנלמדת על ידי רבני ישיבת החופש הגדול. כמו"כ שמעו הבחורים שיחות מוסריות ושיעורים בהלכה כשלאחריהם למדו הבחורים והאברכים גם  במתכונת ישיבתית של לימוד בקיאות. בנוסף לכך ביקרו הצעירים בבתיהם של גדולי הדור המתגוררים בבני ברק וזכו להתברך על ידם.

אל הישיבה נהרו עשרות צעירים מתחזקים מכל רחבי גוש דן, תל אביב, חולון, פתח תקווה, רמלה, אור יהודה ועוד, בחורים שכף רגלם מעולם לא דרכה בישיבה לפני כן. בישיבה הם חוו לראשונה בחייהם את חווית הלימוד בישיבה וכפי שמלמדות התוצאות, הם רצו לטעום עוד, הרבה ומבפנים.

צעירים אלו החליטו על שינוי דרסטי באורחות חייהם ועל השתלבותם בממלכת התורה, בישיבות הקדושות. פעילי 'אחינו' טרחו במהלך השבועות האחרונים על שיבוצם של הבחורים בישיבות המתאימות להם ועל הענקת סיוע ותמיכה לבחורים בדרכם החדשה. פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים בהם שולבו מאות תלמידים נוספים בישיבות גדולות וקטנות ובבתי ספר תורניים.

סיכום שנת תשס"ט צועד בד בבד עם היכנסו של חודש אלול שציין את תחילת שנת הלימודים בשתי ישיבות 'אחינו' שאליהם הצטרפו עשרות צעירים חדשים שיאכלסו את ספסלי הישיבות בשנה הקרובה בעז"ה, בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף והישיבה לצעירים 'אחינו' שבקריית ספר.

בישיבת 'אחינו' לצעירים בקריית ספר נפתח זמן אלול תשס"ט באווירה של 'שטייגען' וברצינות רבה עם הצטרפותם של כשלושים צעירים חדשים שהגיעו מכל קצוות הארץ על מנת לחבוש את ספסלי הישיבה. התלמידים החדשים שצורפו לישיבה בעקבות פעילותם המאומצת של פעילי 'אחינו' בבתי הספר התורניים ברחבי הארץ, התקבלו בישיבה במעמד מרגש בהשתתפות רבני הישיבה והורי הבחורים. שיחה מיוחדת לתחילת הזמן נמסרה על ידי ראש הישיבה הרה"ג מיכאל ברלין שליט"א ומייד לאחריה ישבו תלמידי הישיבה ל'סדר' עיון שפתח בקול תורה רם ונישא את הרגשי חודש 'אלול' בארשת רצינות מיוחדת.

גם בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף זמן אלול התחיל תוך אווירה של התעלות והתרוממות עם הצטרפותם של עשרות בחורים חדשים לישיבה. בחורים אלו שהצטרפו לישיבה לאחר שבשנה שעברה למדו בבתי ספר תיכון חילוניים ונפשם חשקה בתורה, מוסיפים על אווירת הלימוד השוררת בישיבה. כבר עם הגיעם לישיבה ניכר על בני הישיבה שהם חשים בבית המדרש כבתוך שלהם על פי האופן בו הם באופן מיידי התיישבו בו ופצחו בלימוד.