'העדה החרדית' מטיסה מעבדת שעטנז ניידת לאומן

'העדה החרדית' יוצאת במבצע לוגיסטי נרחב להקמת 'מעבדה לבדיקת שעטנז' בעיר אומן, לטובת ציבור האלפים משתתפי ה'קיבוץ' הגדול בימי ראש השנה. ההחלטה נתקבלה על ידי חברי הבד"צ לאור פניות רבני ברסלב ל'ועד למניעת שעטנז' של העדה החרדית, שהציגו בפניהם את נתוני המומחים המצביעים בבירור על היקף המכשול במזרח אירופה בכלל ובאוקראינה בפרט. כידוע מתאכסנים האלפיםקרא עוד...

'העדה החרדית' יוצאת במבצע לוגיסטי נרחב להקמת 'מעבדה לבדיקת שעטנז' בעיר אומן, לטובת ציבור האלפים משתתפי ה'קיבוץ' הגדול בימי ראש השנה.

ההחלטה נתקבלה על ידי חברי הבד"צ לאור פניות רבני ברסלב ל'ועד למניעת שעטנז' של העדה החרדית, שהציגו בפניהם את נתוני המומחים המצביעים בבירור על היקף המכשול במזרח אירופה בכלל ובאוקראינה בפרט.

כידוע מתאכסנים האלפים בדירות ובמקומות לינה המושכרים על ידי תושבי הסביבה, כשאחוז ניכר מפריטי החובה מכילים שעטנז, כשבנוסף עקב מזג האוויר הופכים פריטי הלבוש שביד הרוכלים המקומיים לאוצר של ממש, אך נסיון העבר הוכיח שפריטים אלו מכילים שעטנז לרוב ורבים נכשלים בעוון זה המעכב את התפילה ובפרט בימי הרחמים. לאחר דין ודברים בין רבני הקהילות וחברי הבד"צ הוחלט לראשונה על הטסת הבודקים והקמת המעבדה המקומית.

המעבדה המיוחדת שתפעל במשמרות שבוע ימים לפני ראש השנה, תעניק שרותי מעבדה מתקדמים ובדיקה מהירה במיוחד, כשבנוסף ישיבו שליחי ה'ועד' לשאלות הלכה בעניינים אלו.

במהלך השבוע האחרון נועדה המשלחת עם הגר"י בלוי העומד בראש הועד ומי שנחשב כפוסק אחרון בעניינם אלו, שהדריך את הבודקים וקבע את סדר הבדיקה כשהוא מוסיף הוראות ברורות והכרעות במקרי שעת הדחק והפסד.
במעבדה נערכים לגל של אלפי פניות ונערכים לספק מענה מהיר ומיידי לקהל האלפים