לא רוצה להניח תפילין!

      שלום רב,בעלי ובני אינם מניחים תפילין. כל בקשותיי לא נענות. מה עוד עליי לעשות? הם כועסים כשאני פונה בנושא.       שלום רב! דבר ראשון צריכים להתפלל על כך מעומק הלב ולהגיד פרקי תהילים. דבר שני, אל תפעילי עליהם לחץ, ובתקופה הקרובה אפילו אל תדברי איתם על כך. פשוט תכבדי את בעלך ותשמחיקרא עוד...

 

   

שלום רב,
בעלי ובני אינם מניחים תפילין. כל בקשותיי לא נענות. מה עוד עליי לעשות? הם כועסים כשאני פונה בנושא.

 

   

שלום רב!
 
דבר ראשון צריכים להתפלל על כך מעומק הלב ולהגיד פרקי תהילים.
 
דבר שני, אל תפעילי עליהם לחץ, ובתקופה הקרובה אפילו אל תדברי איתם על כך. פשוט תכבדי את בעלך ותשמחי אותו וכן את בנך. תתני להם הרגשה טובה והרבה חמימות ואהבה.
 
רק אחרי שתעבור תקופה והעניינים ירגעו, אולי יהיה ניתן לדבר איתם שוב על העניין הזה. יהיה צורך לדבר איתם בנעימות וברוגע ולא ללחוץ עליהם.
 
לגבי בנך, אם הוא עדיין בגיל של בית ספר, חשוב שהוא ילמד במקום לימודים טוב מבחינה רוחנית, כדי שהוא יקבל משם השפעה טובה. באופן זה יש גם יותר סיכוי שיהיו לו חברים טובים עם יראת שמים, וזה גם יכול לעזור מאד לחיזוקו הרוחני. אך צריך לזכור שהוא בגיל כזה שלא תמיד ניתן לכפות עליו בכח דברים, ולכן צריכים לעשות הכל בחכמה, וכבר אמר שלמה עליו השלום בספר משלי: "חכמת נשים בנתה ביתה".
 
בברכה
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.