'הוראות הפעלה לנישואין'? יש דבר כזה!

ספרו החדש של הרב ד״ר עוז מרטין, מכה הדים ונחטף מהמדפים בחנויות הספרים | קצת על הספר ועל איש שמאחוריו.

ויכוחים גדולים על דברים קטנים… זה נשמע מטופש, נכון? אבל זה קורה כמעט לכל זוג נשוי. רוב הזוגות הנשואים שסובלים מקשיים משמעותיים ומ'שלום בית' ברמה ירודה מאוד, מגיעים למצב הזה בדרך כלל לא בגלל הוויכוחים הגדולים והמשמעותיים, אלא דווקא בגלל הדברים הקטנים, אלו שניתן היה לפתור אותם בשיחה של דקה או שתיים, אך הם הופכים לגדולים ומאיימים בגלל שאנחנו לא יודעים כיצד לטפל בהם ואיך לנטרל אותם מההשפעה ההרסנית שלהם.

ספרו החדש של  ד"ר עוז מרטין, עוסק בין היתר בסוגיה הזאת. 'נישואים – הוראות הפעלה" – זהו שמו של הספר, וכמה שזה יישמע לכם מוזר, תוכלו לשקוע בין דפיו של הספר ולשאוב הנאה מכל שורה נוספת שתקראו.

ד"ר מרטין החל את דרכו בעולם הרפואה כאדם סקרן שאוהב חכמה ומדע. הוא יצא לדרך ארוכה של לימוד מקצוע הרפואה, ובמשך שנים אגר ידע בהתמדה ובהשקעה, עד שזכה להתעטר התואר האקדמאי המתאים, ולאחר סטאז' ממושך גם ברישיון העבודה המקצועי.

"אנשים היו באים אלי להתייעץ בענייני רפואה", הוא מספר ממרום שנות ניסיונו, "ולאחר תקופה הבנתי שרופא ופסיכולוג זה לא מאוד שונה. אם רופא לוקח את תפקידו באחריות וברצינות, ואינו מסתפק רק ברשימת רצפטים לתרופות, הוא נכנס בעובי הקורה, מלווה משפחות במצבי מצוקה, מעניק להן תמיכה וייעוץ, ובתוך זמן קצר הופך להיות מטפל רגשי לצד היותו מטפל רפואי קליני.

"אחרי שנים בתחום הרפואה, כולל עבודה כרופא וכן כמנהל מערכות רפואה גדולות עם מאות רופאים ועשרות מרפאות, הגעתי בסופו של דבר למסקנה שאני רוצה להשתלם גם בתחום התרפיה הנפשית, והתחלתי ללמוד באופן מסודר את המקצוע. לאחר מכן פתחתי קליניקה וכיום אני עוסק בעיקר בתחום הנפשי, כשהידע הרפואי ובקשר עם המטופלים לאורך השנים, מעצים את הידע שלי בתחום בריאות הנפש, ומעניק לו השלמה מיוחדת".

את ספרו הראשון –" קשר של השפעה" כתב מרטין לפני למעלה מעשור, ספרו השני –"הכוח הפנימי" עוסק בהתפתחות עצמית וכבר הופיע ב4 מהדורות, ובשבועות האחרונים יצא ספרו השלישי מתחת מכבש הדפוס. התגובות הנלהבות של ציבור הקוראים, מלמדות על כך שהספר אכן נוגע בנקודות החשובות, והנוגעות לכל זוג נשוי.

בין היתר עוסק הספר בוויכוחים ובחיכוכים הנוצרים בגלל השוני שבין בני בזוג, הן מפאת אופיו הייחודי של כל אדם שכמעט אינו יכול להיות תואם לחלוטין לאופיו של בן הזוג, הן בגלל השוני בין הבתים שבהם גדלו שני בני הזוג וכמובן גם בגלל השוני המהותי שבין גברים ונשים, סגנון החשיבה שלהם והיחס התפיסתי השונה בקרב נשים וגברים לגבי מנעד רחב של נושאים הנוגעים לחיי היום יום בכל בית.