בעלי בישל אורז בסיר בשרי, וכיסה בטעות עם מכסה חלבי, מה עושים?

  שלום, בעלי בישל אורז בסיר בשרי, ובטעות בבישול הוא כוסה במכסה חלבי. יש לציין שהסיר והמכסה אינם בני יומם. מה דין הסיר והמכסה? בנוסף אינני יודעת אם היה בצל בסיר, אם היה גם הוא נחתך בסכין שאינה בת יומה     שלום רב במידה והבצל היה בשרי, כגון אם הוא נחתך בסכין בשרית, אוקרא עוד...

 

שלום,
בעלי בישל אורז בסיר בשרי, ובטעות בבישול הוא כוסה במכסה חלבי. יש לציין שהסיר והמכסה אינם בני יומם. מה דין הסיר והמכסה? בנוסף אינני יודעת אם היה בצל בסיר, אם היה גם הוא נחתך בסכין שאינה בת יומה

 

 

שלום רב
במידה והבצל היה בשרי, כגון אם הוא נחתך בסכין בשרית, או טוגן בסיר לפני הכנסת האורז והמים לבדו, יש להכשיר את המכסה בהגעלה, אך אם הסיר כוסה אחרי שנתנו בו את הבצל ויש במאכל פי שישים כנגד הבצל, או אם לא היה בצל בשרי הסיר והמכסה אינם צריכים הגעלה.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.