הקב"ה לא עוזר לי.. בדברים הכי קטנים שיש

אני שומרת שבת ומצוות. באמת שיש לי שאיפה לחזור בתשובה ולהיות חזקה בדת אבל לפי מה שאני רואה הקב״ה לא עוזר לי.. בדברים הכי קטנים שיש. האם ניתן לעשות משהו כדי לשנות את זה?

 

   

שלום כבוד הרב, קוראים לי חגית. ויש לי שאלה קטנה..
אני שומרת שבת ומצוות. באמת שיש לי שאיפה לחזור בתשובה ולהיות חזקה בדת אבל לפי מה שאני רואה הקב"ה לא עוזר לי.. בדברים הכי קטנים שיש. האם ניתן לעשות משהו כדי לשנות את זה?

 

   

שלום רב!
 
עלינו להבין שכל מה שהקב"ה עושה לנו בחיים, הכל נעשה באופן מדוקדק ומכוון, בדיוק לפי מה שטוב ומתאים לנו. גם הדברים שאנו רואים אותם כדברים לא טובים, והדברים שלא מסתדרים לנו בחיים, באמת, אם היינו מסוגלים לראות את העניינים במבט כולל, כפי איך שהם נראים בשמים, היינו רואים באופן ברור שכל אותם דברים רק מועילים לנו.
 
צריך הרי לזכור שאדם הגיע לעולם הזה בשביל לתקן דברים, לא סתם בשביל להעביר כאן את הזמן. התיקונים נעשים הן על ידי שמירת המצוות וכל המסתעף, והן על ידי כל אותם התמודדויות שעלינו לעבור במשך מסלול החיים שלנו.
 
הקב"ה תמיד נמצא אתנו, עוזר ותומך בנו, אלא שלא תמיד ניתנת האפשרות לאדם לראות בגלוי איך הוא עוזר לנו ואיך אותם קשיים בעצם מועילים לנו.
 
לכן תפקידו של כל יהודי הוא להתחזק באמונה שלמה שיש בורא שמנהיג את הבריאה ודואג לכל אדם ואדם, וכל מה שנעשה בעולם, נעשה על ידו יתברך ונעשה אך ורק לטובה.
 
התחזקות כזו באמונה ובקבלת הייסורים באהבה ובשמחה, היא סגולה עצומה לבטל את הייסורים ולהביא לידי ישועות גלויות ונפלאות.
 
כמו כן, תפילות ואמירת תהילים, וכן התחזקות כללית במצוות ובעשיית רצון השם יתברך, יכולים לסייע מאד לפתיחת השערים ולהסרת הייסורים והקשיים.
 
בברכה
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.