הכנסת אורחים על חשבוני?

      שלום כבוד הרב. שאלה בנושא הכנסת אורחים. אני אוהבת מאוד לארח ובכל הזדמנות שבת או חג הבית שלי מלא ברוך ה׳. מזה כשנה כל שבת מגיע אלינו חבר של בעלי לארוחת ערב ( הוא נשוי לגיורת להם יש ילדה בת 5 אך הנישואין שלהם היו למטרת ניירות שהייה )לבד בלעדיה בהתחלה לאקרא עוד...

 

   

שלום כבוד הרב.
שאלה בנושא הכנסת אורחים.

אני אוהבת מאוד לארח ובכל הזדמנות שבת או חג הבית שלי מלא ברוך ה׳. מזה כשנה כל שבת מגיע אלינו חבר של בעלי לארוחת ערב ( הוא נשוי לגיורת להם יש ילדה בת 5 אך הנישואין שלהם היו למטרת ניירות שהייה )לבד בלעדיה בהתחלה לא ייחסתי לזה כל כך חשיבות אך לאחרונה עולה לי השאלה האם אני לא מזיקה להם בשלום בית שאני מזמינה אותו כל שבוע לאכול אצלנו והוא מרצונו לא מביא אותה בעלי טוען שהם רק נשואים על הנייר למרות שהם חיים יחד עם הילדה .

כמו כן לאחרונה אמרתי לבעלי שקצת קשה לי שכל שישי בערב הוא אצלנו ואם אפשר פעם בחודש!!! שיהיה לנו שבת לבד לי ולו (ואני מבינה מאוד את השכינה והחשיבות של הכנסת אורחים) בעלי לא מוכן לקבל זאת ואני מרגישה לפעמים מעמסה חוסר כבוד של בעלי אליי מחוסר התחשבות שלו המצב גורם לנו למריבות האם שלום בית חשוב יותר מהכנסת אורחים ? או הפוך עלי לקבל באהבה את החבר על מנת לשמור על שלום בית. כמו כן שאני מסבירה לו על הכבוד שהוא צריך לתת לי הוא אומר שבגלל שאני לא דתיה אז גם ככה ה׳ לא מתייחס אלי וכל התורה היא לדתיים ושומרי מצוות (חשוב לי לציין שאני כל יום מתפללת שומרת כשרות מאוד רוחנית בליבי וראשי ).

תודה רבה רבה

 

   

שלום רב!
 
על שאלתך הראשונה לא נוכל לענות, משום שהתשובה תלויה בכמה גורמים ויש צורך בהכרות יותר מקרוב עם הנוגעים בדבר בכדי לומר מה עדיף לאותו חבר והאשה שאתו.
 
לגבי שאלתך השניה, ברור שישנה חשיבות גדולה לשלום בית, וסביר מאד שבעלך אמר לך את המילים שהזכרת, לא משום שהוא באמת חושב שלא צריך חלילה לכבד אותך, אלא הוא אמר זאת מתוך רוגז ולא התכוון לדברים כפשוטן.
 
השאלה היא מדוע בעלך מסרב להמנע מלהזמין את אותו חבר לליל שבת. אחרי שתדעי את הסיבה תוכלי בעזרת השם ביחד עם בעלך למצוא פתרון שיהיה לרווחת כולם.
 
דרך אגב, עלייך לדעת שיום שבת קודש היא הלב של העם היהודי, ומי שרוצה לקבל רוחניות יהודית אמיתית ושלמה צריכה לשמור שבת ולהיות בכך קשורה בקשר אמיתי ליום הנפלא הזה, יום שממנו שואבים קדושה ורוחניות. הרעיון של השבת זה שיהיה לנו יום שבו אנו מתנתקים מענייני ממלאכות החול, ונכנסים לאטמוספרה רוחנית, עילאית ומהנה. לכן התורה רואה חשיבות מירבית בשמירת שבת. השבת נקראת "מקור הברכה", ואין גבול לברכה, לטובה ולשכר, שמקבל מי ששומר שבת ומכבד את היום הזה לפי דרך התורה הקדושה.
 
ללא ספק התפילות שלך, שמירת הכשרות ושאר הדברים הטובים שאת עושה שווים המון, ואלו דברים חשובים מאד, ותמשיכי בכך, אך אם תזכי גם לשמור שבת, הרווח שיתווסף לך יהיה רווח גדול עד מאד, רווח לא גבול.
 
 
תוכלי לקרוא עוד על מעלת וחשיבות השבת באתר הבא: http://www.shabes.net/bsd/
 
בברכה
יעקב

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.