לשמור על כשרות

שלום כבוד הרב. אני בת 15 ובאה מבית דתי ומקפידה כמה שאפשר לשמור על כשרות. יצא שהלכתי לפגישה שבה הלכנו למסעדה שאינה כשרה ואכלתי שם קצת צ'יפס (שנעשה בציפסר). אני מרגישה ממש רע לגבי זה ויש לי רגשות אשמה איומים. עד כמה הדבר נורא ומה לעשות? שלום רבאכן דבר חמור הוא לאכול ואף להשתתף בפגישהקרא עוד...

שלום כבוד הרב. אני בת 15 ובאה מבית דתי ומקפידה כמה שאפשר לשמור על כשרות. יצא שהלכתי לפגישה שבה הלכנו למסעדה שאינה כשרה ואכלתי שם קצת צ'יפס (שנעשה בציפסר). אני מרגישה ממש רע לגבי זה ויש לי רגשות אשמה איומים. עד כמה הדבר נורא ומה לעשות?

שלום רב
אכן דבר חמור הוא לאכול ואף להשתתף בפגישה במסעדה מחללת שם שמים ומוכרת טריפות בפהרסיא, וגם לאכול מהמאכלים שהם מכינים כי מן הסתם משתמשים באותם כלים.
לתיקון דבר זה יש לתרום לצדקה פדיון תענית לעניים תלמידי חכמים ולקבל על עצמך לעתיד לא להכנס לכאלו מקומות.
בהצלחה רבה

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.