משהו משתבש על מסלול הנחיתה

היה זה לפני שנה בדיוק, מטוס הנוסעים אשר יצא משדה התעופה שבישראל, עומד היה לנחות בשעה תשע ועשרים בבקר בשדה התעופה שבבריסל. דקות ספורות לפני נחיתה, נשמע קולו של הקברניט בהודעה דרמטית לכל הטסים בטיסה זו. עקב אירוע בטחוני, הורו שלטונות התעופה על שינוי יעד לנחיתה. אנו נשים פנינו לליאז'. נחיתה מוצלחת. אכן, באותן דקות בדיוק התחולל בשדה התעופה שבבריסל, הפיגוע הראשון ולאחריו הפיגוע השני, אשר שני אלו הפכו את השדה לשדה קטל והרג.

ניצלנו מהפיגוע – אז למה העיכוב?
מטוס הנוסעים שבאוויר, הפך חרטומו ושינה כיוון לליאז'. הנחיתה עברה בשלום. אז עדין לא ידעו הנוסעים על גודל האימה והצער אשר הפכו לנחלת רבים באותו בוקר. המטוס נחת אמנם, אבל עדין לא פותחים דלתות. למה? נשמעו רחשים מכל כיוון. כולם ניסו לנתח את המצב. חלפו להן הדקות עוד ועוד. ושעה ושעתיים ולבסוף, אחר המתנה בדלתות סגורות בתוך המטוס, ניתן האות והורשו הנוסעים לצאת מגוף הברזל הענק.
בהמשך ביררתי מפני מה התעכבנו ככה בתוך המטוס משך שעות!, קיבלתי הסבר מדהים.

היהלומים והאבטחה הכבדה
במטוס זה היה משלוח יהלומים יקר ביותר, שהוטס מבורסת ישראל לבורסת היהלומים של אנטוורפן. בכל טיסה בה מתקיים משלוח כזה, הנוהלים מוקפדים ביותר. אין לתת לשום נוסע  ולשום מזוודה , רשות יציאה בטרם שתימסר החבילה היקרה ותוצא מן המטוס. חברת ברינקס מגיעה עם שריונית מיוחדת ומצוידת בביטחונות מתאימים כדי לשאת את הכבודה הכל כך יקרה.  כך היה צריך להתנהל גם עתה. אלא מה קרה? הנחיתה היתה אמורה להתבצע בבריסל, ולשם הגיעה חברת ברינקס , כפי שיועד מתחילה. אלא שהפיגוע שינה את המצב. הטיסה הועברה ליעד חדש, צריכים לשלוח שליחים חדשים עם בטחונות חדשים, כדי לקחת את הסחורה החדשה. המהלך החדש, גבה עוד כמה שעות מכל הנוסעים. מה שתמיד נעשה תוך דקות, הפעם דרש שמירות ואבטחות מעודכנות.

השמירה הבלגית והנמשל היהודי
על חפצים חסרי ערך אין צורך בשמירה מיוחדת. ערכם פעוט ולכן, לא מתאמצים בשמירתם. אבל דברים יקרי ערך כמו אבני חן יקרות, להם כבר צריכים שמירה ואבטחה ובטחונות כדי שלא יהיו הפסדים. הדיוק הוא כל כך טוטאלי בשמירה. שזה בטוח מלמד על ההיקף האמיתי.

בשבילי סיפור הטיסה הוא היה משל מעולה.
אנחנו נמצאים בערב פסח. הנקיונות והצחצוח, הקניות הרבות סעודות החג והבישולים, כל אלו לכבוד מה? לכבוד שהעם יוצא ממצרים.
כן, ברגע שכל אחד מאיתנו , מגלה את הנשמה הענקית שיש לו. את הלב היהודי שהוא יותר מכל יהלום מלוטש שנסחר בבורסה, אז מבינים למה כל כך מתרגשים מהחג הזה. לצאת משעבוד – זה לא סתם. להגיע למצב של חירות? זו זכות ענקית. בכל יום מחדש צריך לפרוק את כל האבנים הגדולות הללו שמכבידות על הלב ולתת לאור היהלומי של הנשמה להאיר. ככל שנבין את גודל השליחות ואת ערך כל מעשה טוב שלנו, נבין כמה הכנה גדולה ושמירה מיוחדת צריכים בשביל זה. ועל זה באים לנו המצה שמורה, והליל שימורים…

סגולה לשמירה ולברכה
ומביא האדמו"ר המקובל "בעל הסולם": שכל יהודי שמתכונן לפסח כהילכתו, מן השמים מזמנים לו שמירה ונטירה מיוחדת מן החמץ לכל ימי הפסח. ולכל אחד ואחת מזמין הבורא את השמירה המיועדת לו.  ועיצה וסגולה של הזוהר הקדוש: לשמור חלק מן המצה של האפיקומן, לשמירה בבית. כי זו מערכת ההגנה הכי גדולה שקיימת!!.
ולוואי שנזכה תמיד להרגיש 'יהלומים'  בעלי שם עולמי. ונתכונן לחג מתוך שמחה. ויהי רצון שנזכה לפסח כהלכתו