הוספת שם לשינוי מזל

האם אפשר להוסיף שם לילדה שקשה לה בלימודים וסובלת גם מבעיה רפואית?

שלום לכבוד הרב יש לי ילדה בת 5, היא סובלת מחיידק שחוזר לה כל הזמן בעצם המסטאודיטיס (גורם לדלקת קרום המח) בנוסף אני מרגישה ורואה שמאוד קשה לה מבחינה לימודית הייתי רוצה להוסיף לה שם כי מספר אנשים אמרו לי שהשם שלה הוא לא כ"כ טוב אשמח לעזרתך חשבנו על השמות אדווה, נועם, יובל האם תוכל לעזור בנושא ?
בנוסף לי יש בעיות בנושא פיריון, לא נמצאה סיבה רפואית לכך אך כבר 4 שנים אנחנו ללא תוצאות. אשמח לעצתך.


שלום רב,
ראשית חשוב לדעת שאין זה נכון לתלות כל מה שקורה לאדם בשמות, הקב"ה לעיתים מזמן לאדם דברים כגון אלו כדי לעורר אותו לתשובה ולהתחזקות בשמירת המצוות, וכפי שאמרו חז"ל בברכות: “אמר רבא ואיתימא רב חסדא אם רואה אדם שיסורין באין עליו יפשפש במעשיו, שנאמר נחפשה דרכינו ונחקורה ונשובה עד ה'. ואם תלה ולא מצא בידוע שיסורין של אהבה הם, שנאמר כי את אשר יאהב ה’ יוכיח”.
על כן עיקר המאמצים שאתם צריכים לעשות הם בתחום ההתחזקות במצוות ובמעשים טובים, תקבלו על עצמכם לרפואתה ולהצלחתכם בפוריות קבלות שאתם יכולים לעמוד בהם ותרבו בתפילה.
בנוסף, השמות שהצעת להוסיף אינם שמות טובים כל כך, תחשבו על שם שמוזכר בתנ"ך, או שם של אשה צדיקה שתוסיפו וזה יכול גם לשנות את מזלה לטובה.
אוסיף גם אני את ברכתי לרפואה שלמה בקרוב ולזרע של קיימא במהרה.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.