טהרת המשפחה

האתר של ״המרכז הארצי למען טהרת המשפחה״. מרכז את כל המידע המהותי והטכני בנושא

למעבר לאתר>>>

 

על ארגון טהרת המשפחה:

 

“המרכז הארצי” בנה ובונה את רב המקוואות ברחבי הארץ. מה שמניע את המרכז לבנות מקוה הוא: ההתעוררות לחזרה בתשובה בקרב עמ”י, יישובים חדשים אשר אין מקווה ומקוואות שנבנו לפני שנים ואינם ראויים לשימוש הן מסיבה הלכתית והן תחזוקתית. עלות בניית מקוה חדש על פי כל ההידורים והסטנדרטים הגבוהים יקרה מאוד ביחס לבניה רגילה. כמו כן, ישנם מקומות רבים בארץ בהם ישנן מקוואות שנבנו לפני עשרות שנים והזמן נתן בהם את המרכז הארצי לקח על עצמו לשפץ את אותם המקוואות מהמסד ועד הטפחות כדי שיהיו ראויים אותותיו והרבה מאותם מקוואות פסולים לטבילה. לשימוש וכך לא יגיעו עמ”י למכשול.

ב”מרכז הארצי” שמים דגש מיוחד על הסברה והדרכה בערים ובישובים קטנים, בכפרים ובפרברים. בנוסף ,”המרכז” מדפיס ומוציא לאור מאות אלפי ספרונים, חוברות הדרכה, כרוזים וחומר הלכתי ב 12 שפות שונות, החומר קל להבנה, ומלווה בהסברים, איורים, ובהדפסת צבע מיוחדת ומושכת עין. אלפי עותקים של חוברות ועלונים מגיעים מדי חודש בחודשו למשפחות העולים החדשים במאות נקודות ישוב ברחבי הארץ. חלק מהחומר מועבר דרך המועצות הדתיות.
כמו כן נערכים ימי עיון, אסיפות הכוונה וכנסי הסברה מרכזיים, בהשתתפות מאות מפקחות ומדריכות, הדנות ומסכמות נושאים הקשורים לפעילות בשטח, מחליפות מידע וצוברות נסיון רב ומשמעותי.