פרופסור

״מה, נהיית פרופסור? מתי אתה מתכוון לקרוא את כל הספרים האלה?״ בכל פעם שאתם מגיעים לביקור אצל ילדכם, אתם מבחינים כיצד באורח נס הספרייה שלו מתרחבת, שוב ושוב מתווספים עוד ועוד ספרים, אפשר לחשוב שהוא משקה אותה..

"מה, נהיית פרופסור? מתי אתה מתכוון לקרוא את כל הספרים האלה?"
בכל פעם שאתם מגיעים לביקור אצל ילדכם, אתם מבחינים כיצד באורח נס הספרייה שלו מתרחבת, שוב ושוב מתווספים עוד ועוד ספרים, אפשר לחשוב שהוא משקה אותה…

לכם זה נראה משונה, איך הבן שלכם, שעד לפני כמה שנים הדבר היחיד שהוא פתח לקרוא זה עיתון ספורט, וגם שם הוא קרא רק את הכותרות. כעת הוא מעשיר את ארון הספרים שלו לעתים כ"כ תכופות.
המהלך הוא טבעי מאד ומתבקש! בעקבות התשובה יש צורך להשלים את כל מה שהחסרנו לאורך כל השנים, רשימת הספרים הנצרכים לסגור את הפערים גדולה מאד, ויש צורך לרכוש עוד ספרים שיקדמו ויעשירו את התהליך שבנכם עובר.
כמובן שיש ספרים בסיסיים שנצרכים יותר בארון הספרים היהודי, כמו ספרי הלכות, וביניהם הלכות שבת, טהרת הבית וכו' וגם סט של גמרא (תלמוד בבלי) וסט משניות חובה בכל בית יהודי שמכבד את עצמו, וכמובן תנ"ך.
אבל בעיקרון, כל אחד לפי נטיית ליבו. יש כאלה שאוהבים  יותר לימוד מעמיק של מפרשים, ישנם שמתמקדים בפרשות השבוע ויש המעדיפים לימוד מוסר.
המטרה העיקרית של אותם ספרים היא לא רק לשמש כרקע מרשים לצילומים משפחתיים, אלא עיקרה להעניק מאגר עשיר, זמין ונגיש בכדי לפתור שאלות יומיומיות ולרכוש ידע שיעזור לבנכם בהתקרבות לבורא עולם ובקיום ושמירת המצוות.