עולם החד פעמי

״אומרים שישנה ״ירידת הדורות״, כלומר ירידה ברמת החוכמה, בכוחות הנפש ובחוזק בני האדם... כנראה שיש גם ׳ירידת הדורות׳ בכלים שבהם אנחנו משתמשים... ״

"אומרים שישנה "ירידת הדורות", כלומר ירידה ברמת החוכמה, בכוחות הנפש ובחוזק בני האדם… כנראה שיש גם 'ירידת הדורות' בכלים שבהם אנחנו משתמשים… "

אם פעם היינו קונים מאוורר שהחזיק כמה שנים טובות, היום- אם הוא יחזיק מעמד קיץ שלם נגיד תודה! הכל נעשה היום ברמה ירודה, וכך גם אנחנו, פשוט מתפרקים… 
אורח החיים המהיר והמשפחה המתרחבת מאלצים אותנו לעיתים תכופות, במיוחד במגזר הדתי, לחפש אלטרנטיבות אחרות, יעילות וזמינות גם לכלים שאנו משתמשים בהם. לראשונה נגלה לפנינו עולם מופלא וחדש "עולם החד פעמי"!
"להגיש- להשתמש- ולזרוק!" חלומו המתוק של כל בעל!
מסופר על אחד שלא אהב לשטוף כלים. פנה לחברו ואמר שנמאס לו לשטוף כלים, ענה לו החבר: "מה הבעיה, עבור לחד פעמי, מאז שעברתי לחד פעמי החיים שלי דבש!" למחרת הם נפגשו שוב והאיש כעס על חברו… "מה קרה?" שאל אותו החבר. "מה קרה? אתה יודע מה זה לשטוף כלים חד פעמיים?"…

"דני, מאז שחזרתם בתשובה נהייתם עצלנים, לבית שלי זה לא יכנס! מבחינתי, איך אתם אומרים אצלכם? 'זה מוקצה'…"
"אמא, הכל עניין של פרקטיקה. ברוך ה', אנחנו משפחה גדולה ואם בכל סעודה נשתמש בכלים רגילים, אני אצטרך להעביר את המיטה למטבח!"
"אפילו את היופי של המפה לא רואים! מה זה הניילונים האלה, מה אתם בחדר ניתוח?!"
"אמא, היום יש חנויות שלמות שמוכרות רק חד פעמי, ותדעי שכל הזמן משתכללים בתחום הזה, יש כלים חד פעמים שאפילו לא תדעי שהם חד פעמיים!"
"אני לא אוהבת את זה, דני, כל השולחן שלכם חד פעמי – עשוי מחומרים לא טבעיים! הכוסות, הצלחות, הסכו"ם, המפה ואפילו מיץ התפוזים! פעם הכל היה מחומרים טבעיים, אפשר היה לחוש את בד הכותנה של המפה ואת המגע הטבעי של קערות העץ, היינו מרגישים את הטעם של האוכל!"
"אני מבין אמא, ואת גם צודקת, אבל כרגע אני מעדיף להרגיש את 'הטעם' של הילדים שלי, להעביר איתם כמה שיותר זמן איכות, ולא לבלות את היום בצחצוח כלים מסוגים שונים ומשונים".
"בסדר, אני מקבלת, אבל אם אתה רוצה שהביקור שלנו לא יהיה "חד פעמי", תביא לפחות חיבוק אמיתי… "