טבילת אש ראשונה

"החלטתם לעשות קצת נחת ושמחה לילדכם, וקניתם להם במיטב כספכם, סט כלים חדש! הכולל מחבתות, סירים, סכו"ם, כוסות ואפילו פומפייה!" 

"החלטתם לעשות קצת נחת ושמחה לילדכם, וקניתם להם במיטב כספכם, סט כלים חדש! הכולל מחבתות, סירים, סכו"ם, כוסות ואפילו פומפייה!"

אתם מחכים לסוף השבוע שהם יגיעו לביקור, מתרגשים להראות להם את המתנה. נכון, אתם מתרגשים, כי אף על פי שזה קשה מבחינתכם, אהבתכם לילדכם גוברת על האנטי שלכם לכפייה הדתית. מה לא עושים, העיקר שיבואו לביקור ונראה את הנכדים!

הגיע יום חמישי הנכסף, והילדים הגיעו! איזו שמחה וששון! אבא רץ בשמחה לחדר, ומביא בהתלהבות, עם חיוך מרוח על פניו, סירים, סכו"ם, כוסות ואפילו פומפייה! "זהו! עכשיו סוף סוף תוכלו לאכול אצלנו!"
"וואו, תודה רבה לכם! באמת לא הייתם צריכים, זה באמת מאוד מתחשב מצדכם, סירים מעולים, מחבת מאוד איכותית, וואו… ואפילו פומפייה! אבא, אמא, זאת ממש השקעה!"
"יופי! עכשיו בואו נאכל ארוחת ערב בכלים החדשים!"
"רגע! אבל צריך לטבול אותם קודם"…

תישארו עם החיוך על הפנים. זה רק עוד עיכוב קטן בדרך לסעודת המלכים שתכננתם… רק עוד פרט טכני שנקרא "טבילת כלים". כאשר קונים כלי אוכל שאינם מתוצרת 'יהודית' והם עשויים מזכוכית או מתכת כלשהי, לפני שמשתמשים בהם חייבים להטבילם במקווה כלים, מעיין או ים. יש להטבילם גם במקרה שקונים מיהודי שקנה מגוי, וכן כלים שנעשו על ידי גוי. לפני הטבילה יש לברך ("ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קדשנו במצוותיו וציוונו על טבילת כלים"). זאת בכדי להכניסם לקדושת ישראל, ממש ל'גייר' אותו…
'אל תשברו את הכלים', זה לא כל כך מסובך! הם לא ביקשו שתטבלו את הטוסטר…
בינתיים…