חזרה לעתיד

״די! אנחנו לא רוצים להיות דתיים!!! לא מעניינים אותנו לא סמינר ולא הרצאות!״ ״אבל אמא, אני אשלם... אתם חייבים ללכת!״ ״לא הולכים, גם לא בחינם!״

"די! אנחנו לא רוצים להיות דתיים!!! לא מעניינים אותנו לא סמינר ולא הרצאות!"
"אבל אמא, אני אשלם… אתם חייבים ללכת!"
"לא הולכים, גם לא בחינם!"

"למה? תחשבו על זה, חופשה בחינם! חמש סעודות, הרצאות אקדמאיות מהבוקר עד הערב, מאכילים אתכם גם בגשמיות וגם ברוחניות! אני הייתי מוכן לחזור בתשובה פעם נוספת!"

צריך להבין שבכל מקרה קיימות מחלוקות בין הורים לילדים, גם בדברים שאינם קשורים לענייני דת, אבל כאשר נכנס הנושא הדתי, חילוקי הדעות רק מתעצמים והפערים גדלים.
כמובן שניתן להבין את התנגדות ההורים, הבן לוחץ עליהם וזה לא קל. אך יש להבין שהתנהגות זו נובעת מכך שהוא נמצא כרגע במצב רגיש מאד, הוא גילה משהו חדש!
הוא אחוז התלהבות ומבחינתו רוצה רק לעלות ולהתקדם במדרגות הקדושה, ולמשוך אחריו כל דבר העומד בדרכו, כולל את הוריו. לכן, קשה לו להבחין שלא כולם מוכנים לעכל את המצב החדש בו הוא נמצא, ושבטח לא יצליח לשכנע אותם שעד עכשיו הם חיו לא נכון.

צריך לקחת בחשבון שהבן נמצא בתחילת דרכו והוא עדיין בסערת רגשות. כשיעבור מעט זמן הוא יגבש דרך מתונה יותר כלפי הסובבים אותו, גם מבחינה הלכתית וגם מבחינה רגשית.
אין צורך לכעוס אלא רק להבין, ודווקא אתם הורים יקרים, האנשים שכה קרובים אליו, מכם הוא זקוק למלוא התמיכה והעידוד. בבוא הזמן הוא יתייצב, יכבד, ויבין שההורים הם לא מטרה. אז תוכלו יחדיו להתקדם צעד צעד ויפתח לפניכם עולם חדש ומופלא שלא הכרתם, כל הצד היפה של היהדות – כיבוד הורים, ואהבת לרעך כמוך, דרך ארץ ועוד…