כיפה ועגילים – הולך יחד?

שלום, אני ממש רוצה להתחיל ללכת עם כיפה ביומיום, אבל יש לי כמה בעיות... 1. יש לי עגילים (1 באוזן ו1 בגבה). 2. אני לא שומר שבת.

שלום, אני ממש רוצה להתחיל ללכת עם כיפה ביומיום,

אני מאמין, מניח תפילין כל בוקר, הולך לבית כנסת בשישי בערב, שבת בבוקר ושבת בערב. ובזמן האחרון אני מרגיש שזה מחזק אותי רוחנית, ונותן לי כוחות פנימיים ללכת עם כיפה.
רציתי לדעת אם אני יכול להתחיל ללכת עם כיפה כל יום? כאילו לבית ספר וכאלה ולהסתובב איתה..

אבל יש כמה בעיות…
1. יש לי עגילים (1 באוזן ו1 בגבה).
2. אני לא שומר שבת. (לא כי אני לא רוצה, כי אני לא יכול, יש לי משפחה חילונית והם אמרו שאין בעיה שאני אתחזק וכאלה אבל שזה לא ישנה להם את החיים אז אני לא יכול לשמור שבת כי כל הבית שלי לא כשר בשבת).

מותר לי בכל זאת להסתובב עם כיפה ביומיום? או שזה יהפוך יותר לחטא מאשר למצווה?
תודה רבה, זה ממש חשוב לי.

תשובה:

שלום וברכה אח יקר,
דע לך כי הכיפה לראש נותנת לאדם יראת שמים והרגשה שהאלוקים מלווה אותו על כל צעד.
הרגשתך כאילו אתה עם עגיל ואין זה מכובד להיות עם כיפה או שזה חילול השם, זה עצת יצר הרע. אדרבה תניח כיפה על הראש ותעשה קידוש ה' בכך.
מה שאינך שומר שבת היות והמשפחה לא שומרת, דע לך שאין קשר, אני מבין שזה קשה אך אתה יכול. לא לנסוע לא להדליק וכדומה. מה שאין שומרים בבית כשרות זה באמת לא אשמתך, אך לפחות כשאתה אוכל בחוץ תקפיד לקנות מוצרים ואוכל עם כשרות.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.