הלקח מאובמה: אף אחד לא יכול לעצור אותך

מוסר השכל מברק אובמה הנשיא היוצא: כמה פעמים רצית לעשות מעשה טוב אבל מנעת את עצמך כי פחדת שהחברים ילעגו לך וילגלגו עליך?

We decided to share some unreleased footage from a video we shot with then-President Obama back in 2015!

‎Posted by BuzzFeed Video on‎ ראשון 22 ינואר 2017

President Obama made a BuzzFeed video: Things Everybody Does But Doesn't Talk About How did we get Obama to use a selfie stick? Oh, because he wants you to go to https://www.healthcare.gov/.

‎Posted by BuzzFeed Video on‎ חמישי 12 פברואר 2015

 

 

ב-2015, מלך האתרים הוויראליים, באזפיד, חבר לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, ליצירת סרטון וידאו משעשע תחת הכותרת "דברים שכולם עושים אבל לא מדברים על זה". התירוץ היה לעודד אנשים להירשם לאובמה-קר, התוכנית למתן ביטוח בריאות שקידם הנשיא.

כעת, כפרידה אחרונה מהנשיא לשעבר, העלה האתר סרטון נוסף על מה שהתרחש מאחורי הקלעים: הטייקים שנחתכו, הפספוסים, ואנקדוטות נוספות על הצילומים. הסרטון, שעלה לפייסבוק לפני שעות ספורות, זכה עד כה ליותר מ-3 מיליון צפיות!

זה מה שאנחנו למדנו מהסיפור הזה:

 

וינסטון צ'רצ'יל התיצב בפני אלפי אזרחים בריטיים זועמים. היה זה במלחמת העולם השניה, כשהמטוסים הנאציים החלו להפציץ את לונדון בירת אנגליה והעם הבריטי היה נתון בחרדה עצומה. אנשים צעקו, צווחו וניסו להידחף לעבר הבמה. צ'רצ'יל ניסה לדבר אליהם אבל אף אחד לא הקשיב לו.

ואז…

הוא שלף סיגר, קיצץ את קצהו והעלה בו אש. הוא החזיק את הסיגר בין אצבעותיו והרים את ידו. כולם השתתקו והביטו בו בפליאה, מה זה אמור להיות? ראש ממשלה מדלי ק סיגר במהלך נאום לאומה?

את השקט הזה ניצל צ'רצ'יל כדי לפתוח בנאומו המפורסם בו דיבר על דם, יזע ודמעות, ושבמהלכו התחוללה תפנית של ממש בהלך הרוח הבריטי. אנשים התחילו להאמין בניצחון ובריטניה פתחה במלחמה נגד גרמניה הנאצית, עד להשמדתה המוחלטת.

יהיה זה אולי מגוחך להשוות בין וינסטון צ'רצ'יל ובין ברק אובמה, אבל בכל שניהם, שניהם משלו במעצמות גדולות. במקרה של אובמה הוא הלך רחוק עוד יותר כדי לעורר תשומת לב מצד הציבור. אובמה העביר לאחר קשיים מרובים את תוכנית הבריאות שלו שגם נקראה על שמו 'אובמה-קר'. אבל העם האמריקאי לא התלהב ממנה.

אובמה הבין שעוד רגע קט והתהילה הגדולה שביקש להשיג בזכות התוכנית, תיעלם ותתרחק מאתו. הוא החליט לנקוט בצעד לא הגיוני בעליל, וזימן אל הבית הלבן צוותי צילום שהציגו תמונות שלו כשהוא משתטה כמו ילד חסר בינה, מביט במראה ועושה לעצמו פרצופים מוזרים ועוד. המטרה היתה למשוך את תשומת הלב של הקהל, ובדרך זו להציג בצורה טובה יותר את תכנית הבריאות שלו.

מה המסר שאנו למדים מכל? פשוט מאוד…  כשאתה רוצה בכל מאודך להשיג משהו, אתה עושה הכל כדי להשיג אותו. גם אם כולם יחשבו שאתה מתנהג בטפשות. גם אם כולם ילעגו לך. אובמה השפיל את עצמו עד כדי פרצופים מול המראה, רק כדי להשיג את מבוקשו.

מוסר השכל: אם החלטת שאתה רוצה ללמוד תורה, אל תיתן לאף אחד לעמוד בדרכך. אם החלטת שאתה רוצה לשמור מצוות, לך על זה. אנשים ילעגו ויצחקו? שיצחקו. המטרה חשובה כל כך עד שהפרצופים שעושים אנשים בדרך, בכלל לא אמורים לתפוס את תשומת הלב שלנו.