הנשק הסודי של עם ישראל

עם ישראל ניצב מאז ומתמיד בפני אויבים שייחלו להשמדתו, אבל אל מול כולם יש לו נשק סודי שמאפשר לו להתגבר על כל הסכנות.

אם תעיפו לרגע מבט על גבי הגלובוס, תיזכרו במשהו שכבר ידעתם זה מכבר: ארץ ישראל היא כל כך קטנה ושולית, עד שלפלא הוא איך לא הצליחו האויבים הרבים שלנו לכלות אותנו עד כה.

רק חצי האי סיני, מדבר שממה המשמש את מצרים השכנה כחצר האחורית שלה, כפול בשטחו משטחה של ארץ ישראל כולה. בקהיר לבדה גרים כשמונה מיליון בני אדם – כמו בכל מדינת ישראל. במצרים כולה מתגוררים כ-90 מיליון אזרחים.

וזו רק מצרים. אחת מעשרות מדינות ערביות שניסו שוב ושוב להשמיד את עם ישראל. ומה לגבי סעודיה? ירדן? סוריה שלפני מלחמת האזרחים? עיראק בתקופתו של סדאם חוסיין, ותימן המאוחדת תחת הנהגתו של הנשיא המודח עלי עבדאללה סלאח?

מה לגבי מדינות המפרץ העשירות ואיראן הענקית שכל היום וכל הלילה מתכננת ופועלת להביא להשמדתה של ישראל?

תוסיפו לכל אלו גם את טורקיה שגם היא התגלתה בשנים האחרונות כעויינת מאוד למדינת ישראל, את האיחוד האירופאי שמגלה פעם אחר פעם את האנטישמיות הישנה והקלאסית שעדיין מפעפעת מתחת לפני השטח שלו? את רוסיה שלא פעם ולא פעמיים תמכה בשונאי ישראל הגרועים ביותר וחימשה אותם במהלך המלחמות נגדנו, את מדינות דרום אמריקה שרובן ככולן תומכות במוצהר בפלסטינים שכל מטרתם היא השמדת ישראל, ואת כל יתר המדינות שחלקן שונאות אותנו ורוצות בהשמדתנו, והאחרות בכלל אדישות ולא מעניין אותן אם מחר תהיה מדינת ישראל או שכל בני העם היהודי יועברו לתאי גזים חדשים ומשוכללים יותר, חלילה וחס.

עם ישראל נמצא בסכנה, הוא כמו נמלה שמנסה להתגונן מפני פיל מאיים, או כמו חיפושית שעוף דורס מרחף מעליה ומאיים לכלות אותה ברגע אחד.
אבל לעם ישראל יש נשק סודי שתמיד יוכל להציל אותו מפני כל צרה ואיום: כח האחדות.

האחדות היא כח עצום. גם מבחינה טבעית, כשאנחנו מאוחדים ופועלים יחדיו, קל לנו להתמודד מול איומים עצומים וגדולים מאתנו.

אבל לאחדות יש גם כח סגולי, סגולה שמימית מיוחדת שמגוננת עלינו מפני כל המאיימים עלינו.

הושע הנביא אומר "חבור עצבים אפרים, הנח לו". שבט אפרים היה מחובר ל'עצבים' – כינוי לעבודה זרה בלשון התנ"ך. הם היו עובדי עבודה זרה, ובכל זאת אומר הנביא "הנח לו", תעזוב אותו. הקדוש ברוך הוא אינו מעניש את שבט אפרים למרות שהם חוטאים בעבודה זרה, שזהו החטא החמור ביותר, שהקדוש ברוך הוא הבהיר בתורתו הקדושה שאם נלך אחרי עבודה זרה, הוא יעניש אותנו בחומרה רבה.

למה להניח לו?

כי הוא מחובר. כי כל בני השבט מחוברים זה לזה באחדות. הקדוש ברוך הוא יכול לנצח כל איום, הוא חזק יותר מכל כח אחר בעולם, גם כח האחדות אינו מאיים על הקדוש ברוך הוא, ואפילו כל תושבי כדור הארץ יתאחדו יחדיו, הוא עדיין יהיה חזק מהם כמובן.

אז למה להניח לשבט אפרים?

כי הקדוש ברוך הוא אוהב אחדות. כשהוא רואה יהודים מחוברים זה לזה באחדות ובאחווה, הוא מניח להם ואינו מעניש אותם. לא זו בלבד, אלא שהוא גם שומר עליהם ומסייע להם, מסכל את הניסיונות של אויביהם לפגוע בהם.

זהו כוחה של האחדות!!