שאלה בנוגע לעתיד שלי

שאלה: שלום וערב טוב.. רציתי לשאול שאלה בנוגע לעתיד שלי אני נערה בכיתה י"ב וזה באמת שלב מאוד חשוב בחייים שלי ואני צריכה לבחור מאיפה להתחיל את העתיד שלי ואיך ופה מתחילה הבעיה.. אני עושה שירות אך אני לא יודעת איפה בדיוק אני באמת יצליח הכי למצא את עצמי וגם אני יוכל להתחזק מבחינת האמונהקרא עוד...

שאלה:

שלום וערב טוב..
רציתי לשאול שאלה בנוגע לעתיד שלי אני נערה בכיתה י"ב וזה באמת שלב מאוד חשוב בחייים שלי ואני צריכה לבחור מאיפה להתחיל את העתיד שלי ואיך ופה מתחילה הבעיה.. אני עושה שירות אך אני לא יודעת איפה בדיוק אני באמת יצליח הכי למצא את עצמי וגם אני יוכל להתחזק מבחינת האמונה כי זה ברור לי שאני כן רוצה בית דתי זאת אפילו לא שאלה! אבל עניין הזוגיות זה גם עוד חלק ענק שמפחיד אותי מאוד משהו בי תמיד שלילי לגבי הדבר הזה אני אני הכי שומרת על עצמי בעולם ואני דואגת שאני יהיה שמורה אבל זה ממש מלחיץ אותי.. ואני באמת הכי רוצה להיות קרובה לדת אבל משהו בי תמיד נמשך אחורה ישלי את זה בנשמה אני מרגישה את זה אבל תמיד רציתי שזה יתבטא כלפי חוץ ואני באמת לא יודעת מאיפה מתחילים כי לי אישית אין מי שידריך אותי לדרך הזאת אם זה מבחינת הלכות או כל דבר אז זה מאוד מקשה עלי. והייתי רוצה באמת לקבל חוות דעת אחרת זה מאוד יעזור לי

תשובה:

שלום רב!

אתחיל עם נושא הזוגיות. התורה אכן דורשת באופן נחרץ מכל אשה לשמור את עצמה מאד, ולא ליצור קשרי קירבה עם גברים שלא במסגרת נישואין. אך זה לא כל כך קשה אם נמצאים בקשרי חברות עם בנות אחרות (ובמיוחד אם מדובר על בנות שגם להן חשוב ללכת לפי רצון התורה), וגם עסוקים במהלך היום בענייני היום יום, ובאופן שלא נשאר מקום בלב להיתפס לדברים לא טובים.

לא מדובר על עוד הרבה שנים עד שתוכלי בעזרת השם להתחתן, ועלייך לדעת שבתורה ישנה הדרכה איך להקים בית טוב, בית עם אווירה טובה, עם קדושה ושמחה, עם מידות טובות ושלום-בית ועוד דברים טובים. לכן אם תזכי בעזרת השם להתחתן עם אדם שהולך בדרך התורה ותשתיתו את חיי המשפחה שלכם בדרך התורה, יהיו לך חיי נישואין נפלאים.

לחיות חיים בדרך התורה, זה הדבר הכי טוב שיכול להיות. מי שעושה זאת באופן הנכון, החיים שלו הם ברמה ערכית הרבה יותר גבוהה, יש לו חיים בעלי הרבה יותר תוכן, יש לו את היכולת להתמודד עם המצבים השונים שעוברים עליו בצורה יותר טובה, יש לו הרבה יותר אושר ושמחה פנימיים ויותר שלווה ורוגע.

לכן חשוב שתתחילי ללמוד קצת יותר על המצוות והאמונה, ותתחילי לאט לאט להתחבר יותר לדברים האלו גם באופן מעשי.

ההמלצה שלי שתתחילי ללכת לשיעורים ביהדות שמיועדים לבנות כמוך. שם תלמדי את מה שצריך ללמוד וגם הדבר יוכל להוות עבורך חוייה חברתית.

לגבי שיעורים כאלו באזור מגורייך, תנסי לברר על כך בארגון ערכים או בארגון הידברות, סביר להניח שיש להם את המידע הדרוש.
הטלפון של ערכים הוא: 03-5793035
והטלפון של הידברות הוא: 03-6166614

אם לא תצליחי למצוא מקום שמתאים לך, תפני אלינו שוב וננסה גם אנחנו לברר על מקום כזה.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.