לא יודעת מה לעשות

      שלום כבוד הרב, לא מזמן נחשפתי לבעיות נוכחיות וחיי עבר קשים של חברה שלאחרונה נהיינו מאד קרובות. אני מרגישה שהסיפורים מהעבר שלה לא נותנים לי מנוח והם מכניסים אותי לעצבות .מצד אחד אני רוצה להישאר חברה שלה ולעזור לה אבל מצד שני אני מרגישה שאין לי את הכוחות הנפשיים לעזור לה ושהחברותקרא עוד...

 

   

שלום כבוד הרב,

לא מזמן נחשפתי לבעיות נוכחיות וחיי עבר קשים של חברה שלאחרונה נהיינו מאד קרובות. אני מרגישה שהסיפורים מהעבר שלה לא נותנים לי מנוח והם מכניסים אותי לעצבות .מצד אחד אני רוצה להישאר חברה שלה ולעזור לה אבל מצד שני אני מרגישה שאין לי את הכוחות הנפשיים לעזור לה ושהחברות הזאת עושה לי רע ומעציבה אותי. מה לעשות?

 

   

שלום רב!
 
אם החברה הזו זקוקה לתמיכה שלך, זו מצוה גדולה לתמוך ולעזור לה, אך כדי להצליח בזאת ולא להכנס למצב קשה בעצמך, את צריכה להתחזק באמונה שכל מה שעבר עליה זה הכל נעשה מאת השם יתברך, והכל נעשה אך רק לטובתה, למרות הקושי הרב שבסיפור. הקדוש ברוך הוא מסדר לכל אדם ואדם מסכת חיים שמתאימה לו בדיוק, כדי להביא אותו לשלמות ולשכר הנצחי והעצום שמחכה לנו בעתיד.
 
אם בנוסף על ההרגשה שתתני לה, שאת מבינה אותה ומרגישה את הקושי שלה, תדברי איתה דיבורי אמונה כאלו ואחרים, זה יחזק גם אותך באמונה. כשמחזקים את השני, זה משפיע מאד חזק על מי שאומר את דברי החיזוק, ולכן תהיה לך תועלת גדולה אם תחזקי אותה באמונה.
 
את צריכה גם להתרגל לא לחשוב כל כך הרבה על הסיפורים שעברו עליה, תהיי עסוקה בדברים שלך, ורק בזמן שהיא מספרת את אותם סיפורים תראי לה הקשבה והבנה ותחזקי אותה כאמור.
 
אם למרות מה שכתבתי, לא תצליחי לעמוד בכך, לא תצליחי להשתחרר מהמחשבות הרבות על מה שעבר על החברה ותרבי להיות בעצבות, יתכן שיהיה עדיף להחשף פחות לסיפורים האלו.
 
בברכה
יעקב
 
 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.