הגאון הצדיק מאנטוורפן פגש את הרב אורי זוהר ואמר: "אני גם רוצה"

הרב חיים קרייזווירט, אחד מחשובי הרבנים היהודיים בעולם כולו, מיהר להזמין כרטיס טיסה ולעלות לארץ, כי הוא רצה לחזור בתשובה ״כמו הרב אורי זוהר״.

מי לא מכיר את הרב אורי זוהר? כולם מכירים אותו. בצעירותו הוא היה אחד הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל. שחקן מוצלח שסחף אחריו את הצופים הישראליים, והיה המלך של הטלוויזיה.

היום הרב אורי זוהר הוא רב מפורסם. אלפי אנשים באים לשמוע את הדרשות המיוחדות שלו. הוא שידר במשך שנים ברדיו, הוא מתראיין רבות לתקשורת, ועסוק כל הזמן בקידוש שם שמים. את כל כוחו ומרצו הוא משקיע בניסיון לקרב עוד ועוד יהודים לדרך התורה והמצוות. בדיוק כמו שהוא עצמו עשה.

פעם אחת הגיע הרב אורי זוהר לביקור בבלגיה, ושם הוזמן לביקור במעונו של הרב הגאון רבי חיים קרייזווירט. הרב קרייזווירט היה רבה של קהילת 'מחזיקי הדת' בעיר אנטוורפן. זו אחת הקהילות היהודיות העתיקות בעולם, והיא קיימת כבר מאות שנים. מאז ומתמיד זכו רבני הקהילה הזאת להערכה רבה בעולם היהודי, והרב קרייזווירט שעוד קודם לכן היה מפורסם בגאונות ובצדקות שלו, התאים מאוד לכהונתו כרב הקהילה. יותר מיובל שנים הוא כיהן בתפקיד, והעולם היהודי כולו הטה אוזן לשמוע את חידושי התורה והפסיקות ההלכתיות שיצאו מבית מדרשו.

הרב קרייזווירט נפגש עם הרב אורי זוהר, וראה לפניו יהודי ירא שמים. הרב אורי זוהר לא הסתיר את עברו, הוא סיפר למארח על החיים שניהל לפני שחזר בתשובה, על חוסר ההיכרות שלו עם תורת ישראל ועל הניתוק המוחלט שחש מהמסורת היהודית.

"אז מה קרה שחזרת בתשובה??" ביקש הרב קרייזווירט לדעת. "אני חייב שתספר לי מי הוא האיש שהצליח להחזיר אותך בתשובה ולהפוך אותך ככה לאיש צדיק וירא אלוקים".

הרב אורי זוהר השיב על השאלה בחפץ לב: "היה זה הרב יצחק שלמה זילברמן מירושלים", סיפר הרב אורי זוהר. "הוא מחזיר מאות אנשים בתשובה. באים אליו חילונים גמורים שלא מאמינים בכלום, ואחרי שהוא מדבר איתם ויוצר איתם קשר קרוב, הם מתחילים להיפתח והופכים לבעלי תשובה אמתיים".
הרב קרייזווירט הודה בחום לרב אורי זוהר, ובו במקום ביקש מבני משפחתו שיזמינו לו כרטיס טיסה לארץ. "אני חייב לפגוש את הרב זילברמן", אמר להם.
כשהגיע לארץ ישראל מיהר הרב קרייזווירט לפגוש את הרב זילברמן ואמר לו "אני רוצה גם. כבר שנים אני מחפש מישהו שינער אותי ויגרום לי לחזור בתשובה, שמעתי שאתה עושה זאת בהצלחה מרובה, וגם אני רוצה שתחזיר אותי בתשובה…".

הסיפור המדהים הזה מביא עמו מסר חזק מאוד: יהודי אף פעם לא מפסיק לחזור בתשובה. גם אם אתה גאון וקדוש, רב מפורסם, בנו של רב מפורסם, נצר למשפחת רבנים, כל ימיך גדלת בין החכמים, יש לך אלפי תלמידים ואתה כל כולך קודש ללימוד התורה וקיום המצוות – גם אז אתה צריך להמשיך ולחפש לחזור בתשובה.

כי לחזור בתשובה זה לא רק תיקון על העבר, אלא גם מטרה בפני עצמה. אדם שמחפש במעשיו ומוצא איפה הוא יכול היה להתנהג בצורה טובה יותר, הוא בודק את המעשים הטובים שלו ומחפש דרכים לשפר אותם עוד יותר, אדם שבכל עת מחפש להתקדם עוד ועוד בניסיון לשמח את הקדוש ברוך הוא, ולעשות את רצונו בצורה מושלמת יותר – זהו האדם שיש לו קשר חזק עם אבינו שבשמים. הוא האיש שראוי להיות רב בישראל.