מפתיע: איזה 4 דברים שינו את עמדתו של שגריר דרום קוריאה באו"ם כלפי ישראל?

טלפון בהול קיבל השבוע סול ורדיגר מנכ"ל OuterStuff ענקית בגדי הספורט בארצות הברית, "אני מבקש בכל לשון של בקשה להיפגש איתך עוד השבוע, את הנושא תשמע כשניפגש" על הקו עמד שגריר דרום קרואיה באו"ם מר. או ג'ון.

סול לא הצליח לנחש את מהות הפגישה. הוא בקושי שמע בעבר את שמו של השגריר, אינספור נושאים עלו במוחו, אך שום ניחוש לא הניח את דעתו.

למרות התעלומה, נענה סול לבקשה וקבע פגישה כעבור יומיים במסעדה הכשרה במנהטן.

לאחר פתיחה נעימה של דרישות שלום, פתח בהתלהבות השגריר ג'ון את המונולוג המפתיע. "מאז ומתמיד אני מכיר את הסטריאוטיפים השליליים על יהודים ועל ישראל, כמו כולם, התייחסתי אליהם כפי שמקובל, כמו כולם"

עם ניצוץ חם בעיניים הוא מדליק את סול העומד מופתע: "כל זה היה תקף עד לאותו יום שהבת שלי התקבלה לעבוד בחברה שלך. עוד באותו יום קיבלה בעיני התדמית שלכם תפנית. אבל כל פעם מחדש זה הולך ומפתיע, אותי, את משפחתי, ואת כל הסובבים שלי"

וסופסוף הוא ניגש לפרט 4 נקודות שהלהיבו אותו במיוחד:

"1. מדי יום ביומו, בשעה 1.30, יהא המצב במשרד אשר יהא, כולל את זמני הלחץ הסוערים במיוחד, גם ברגעים שנדמה שזהו 'הרגע הדרמטי והקובע', כל הגברים במשרד, כולם כולל כולם, קרי: אף מהדרגים הבכירים ביותר, פורשים לאחד החדרים הצדדיים במשרד ומקיימים שם תפילה מתוך רצינות, בשקט וברוגע, כאשר ניכר כי הם בטוחים ונשענים כי זהו המקור האמיתי ונקודת ההצלחה שלהם, וכל המאמץ התדיר במשרד הוא רק כמשהו 'שולי'.

"2. מדי יום שישי, למרות הרווח העצום והענקי שמניב החברה באופן יומיומי נסגר המשרד לגמרי, בשעות אחר הצהרים המוקדמות, שעות ארוכות טרם כניסת השבת, הכל כדי לאפשר הכנות לשבת קודש שלכם, וכמובן שביום שבת המשרד סגור. ובעיקר: זה כולל את כל העובדים, ללא הבדל לאיזו דת הם שייכים.

"3. הבת – מעצבת החברה הבחינה לא פעם כי כל מי שהגיע למקום לצורך צדקה, מה שנתפס בדרך כלל כמטרד קשה, התקבל במאור פנים וביחס חם ולבבי, ותמיד היה יוצא עם צ'ק מאוד נכבד, ולמרות שהדבר הביא למקום עוד המוני 'משולחים' ומגיסי משאבים, לא נמנעו לעולם מכך.

"4. העולה על כולם, היחס המכבד והאישי שקיבלה בתו לאורך כל זמן עבודתה, אף מצד הבכירים ביותר, ממש באופן מעורר השתאות"

כאן, הוציא השגריר את פנקס הצ'קים מכיסו וביקש לכתוב צ'ק על שמו של ורדיגר ולהחזיר לו את כל הרווחים של בתו במשך שנת עבודתה במשרדו. ורדיגר התנגד לכך בכל תוקף: "בתך עשתה עבודה מצוינת. פעלה ביושרה ובהגינות. והרווחים הם שלה".

השגריר עלה דרגה והסעיר את איש שיחו בתגלית מרעישה, "מאז שהכרתי את העם הישראלי באמצעות בתי, מזה שלושה פעמים שהתנגדתי להחלטות אנטי ישראליות באו"ם, כמי שמחזיק בזכות הצבעה, באחד מההחלטות הצלחתי למנוע את ההחלטה על חודו של קול בהיותי מצביע תשיעי, הפלסטיניים סמכו עלי, ובסוף נמנעתי מלהצביע ומנעתי החלטה, בגללכם!".

מר ורדיגר ביקש לציין כי "אף אחד מעובדי המשרד לא הכירה את המעצבת המשובחת כבתו של השגיר הדרום קוריאני, ההתנהגות שלנו היא התנהגות יהודית טבעית בהתאם לחוקי התורה הישראלית, ולאורה נמשיך לצעוד בגאווה".

עבור כל אחד מאיתנו, מהווה סיפור מסעיר זה כדוגמא חיה עד כמה כל התנהגות שלנו משפיעה אינסוף, ואף מגדילה בהתאם את האחריות שלנו מתוקף תפקידנו כיהודים. בואו ונקדש ונאהב שם שמים על כל האומות!