אתה מרגיש אבוד? היצר הרע חונק אותך? קבל שיעור מהאיגואנה

היצר הרע חונק אותך? קבל שיעור מהאיגואנה אל תרגיש אבוד, אפשר לצאת מזה

גם אתה מרגיש אבוד? היצר הרע חונק אותך? כמה פעמים אמרת לעצמיך, די די !!!

לא רוצה עוד… לא יכול יותר.

זה עושה לי רע על הנשמה..

תן לי להיות הכי טוב

ואז עוד הפעם היצרים האלה מחסלים אותך.

 

 אל תרגיש אבוד.

דע לך שהיצר הרע לא נח לרגע, התאוות נמצאות ולא הולכות לשום מקום. השכל יודע מה מותר ומה אסור, אבל הלב רוצה לעשות ככל העולה על רוחו.

אז בוא נלמוד מהאיגואנה.

הסרטון שגרף כבר כ 170 מיליון צפיות.

ומה בסרטון: עשרות נחשים רודפים אחרי האיגואנה, בוא ונראה איך מצליחים להיחלץ גם במצבים נוראים, כשהכל נראה אבוד

גם כשעשרות הנחשים במרדף אחריה,האיגואנה מצליחה לבעוט בנחש ולהשתחרר ברגע האחרון, עשרות נחשים יוצאי למרדף, והיא נתפסת ומלופפת ע"י הנחש, וכשהיא כבר לפותה בידי הנחש, ונראה שהכל אבוד, מוצאת האיגואנה עיגול אחד פנוי להשתחרר ובשארית הכוחות להציל את חייה !

 

גם אנחנו ככה.

תזכרו שאף פעם לא אבוד, תלחמו!!! תלחמו!!!

ובסוף תצליחו, אל תתנו ליצר הרע להכניע אותכם, חפשו כל פירצה, גם כשהכל נראה אבוד, ובסוף הישועה תגיע

 

אך מה עושים בכל זאת ? איך אנחנו יכולים להתגבר עליו, אם אנו רואים שהוא מצליח להביס אותנו פעם אחר פעם?

קבלו שלושה טיפים מן התורה, שנמסרו לנו כדי – לנצח את היצר הרע, ולא להרגיש אבוד

1. בריחה מן הניסיון.

לא תמיד זה קל, לא תמיד זה מתקבל ברצון ובהבנה על ידי הסביבה, אבל הדרך הטובה ביותר לברוח מהיצר הרע ולהתחמק מנפילות היא על ידי מניעה ובריחה ככל האפשר מהתחככות איתו. בתלמוד נפסק כי אסור לאדם לעבור במקום בו קיים חוסר צניעות גם אם יצליח לעצום את עיניו, משום שאסור לאדם להתחכך בניסיונות. לא תמיד זה מתאפשר ולעיתים היצר גורר אותנו לתוך הניסיונות וגם אז תפקידנו להילחם ולהביס אותו, אך במידת האפשר, מומלץ ועדיף לברוח מכל נקודה קשה ומאתגרת ולא לנסות להוכיח לעצמנו או לאחרים שאנחנו חזקים עליו.

2. לימוד תורה.

"אם פגע בך מנוול זה – משכהו לבית המדרש" נאמר בתלמוד ביחס ליצר הרע. לימוד התורה מצויד בכוח סגולי שנטבע בו משמיים לקדש ולרומם את האדם ולהביס את רצונותיו ותשוקותיו החומריים המטים אותו לכיוונו של היצר הרע. בספרים הקדושים נכתב כי אם ידועה לאדם נקודה מסוימת שבה היצר נלחם בו ומנסה להפילו, ילמד את התורה הנוגעת לאותו תחום וכך ינצח אותו. גם נשים או אנשים שאין בכוחם ללמוד, יכולים לקיים את העצה הזו בשני דרכים – לימוד ככל יכולתם-  נשים, למשל, יכולות ללמוד הלכות הנוגעות אליהן או לקרוא תהילים, או באמצעות החזקת ידי לומדי תורה.

3. תפילה.

"פתחו לי פתח כפתחו של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם" אמר אלוקים לעם ישראל ביחס לעבודת ההתחזקות שלהם בתורה ובמצוות והבטיח בכך עזרת שמיים מיוחדת לכל מי שיפתח פתח צר למלחמה עם היצר הרע.

לעיתים, נכתב בספרים, תפילה על ההצלחה במלחמת היצר והצלחת ההתחזקות, כמוה כפתיחת פתח שתביא לאדם שפע של סייעתא דשמיא לנצח במלחמותיו עם היצר הרע. תפילה על רוחניות אינה שבה ריקם הבטיח הרמב"ן אחד מגדולי הראשונים ולכן מומלץ מאוד להוסיף בסיומה של תפילת העמידה, קודם אמירת "יהיו לרצון" תפילה מעומק הלב במילים שלנו על ניסיונותינו ומאבקינו עם היצר הרע.

ורגע לפני סיום, משהו קטן נוסף. "בתחבולות עשה לך מלחמה" אומר הפסוק וממליץ מאיתנו להיות ערניים ומתוחכמים במלחמתנו עם האויב הגדול שלנו – היצר הרע. אחת התחבולות היא – לקבל את הקבלות לאט ובהדרגה. כך, נכבוש שטח אחר שטח, מעשה מתווסף למעשה, עד שנוכל להביט לאחור בגאווה ולראות כיצד הותרנו את האויב הרחק מאחור.
בהצלחה רבה!