מגדלור של תורה בכפר יונה

כשהרב דוד קלף אסף 300 צעירים לאמירת ׳סליחות׳ בכפר יונה – הרב אהרן ידלר הבין שכאן עוד תקום ישיבה לתפארת!

אחת הערים השקטות בישראל היא כפר יונה. מי שלא היה כאן, בקושי יודע איפה העיר הזאת שוכנת.

אז למען הידע הכללי – כפר יונה שוכנת בסמוך לנתניה, או יותר נכון בין נתניה לטול כרם. זו עיר עם יותר מ-20 אלף תושבים, וכמו בכל עיר אחרת, גם כאן יש נוער צמא ומשתוקק לדבר ה'.

הרב אהרן ידלר, מרבני 'אחינו', מספר על הפעילות הענפה של הארגון בכפר יונה. "זה התחיל לקראת ראש השנה ויום הכיפורים", הוא מספר. "הוזמנתי להגיע לביקור בכפר יונה, שם היה מעמד אמירת סליחות. מי שהזמין אותי היה הרב דוד קלף, שמפעיל מדרשיה בכפר יונה כבר כמה שנים. לאחרונה הרגיש הרב קלף שהצימאון של בני הנוער הולך ומתעצם, והוא לבדו כבר אינו יכול לעמוד בביקוש הרב. הוא פנה אלינו שנעזור לו להרחיב את הפעילות, ואנחנו הגענו כדי לבדוק את השטח.

"באמצע אמירת הסליחות, כש-300 צעירים צמאים לרוחניות עומדים וזועקים מעומק לבם את התפילה לקדוש ברוך הוא, הרב דוד קלף עצר את הכל, והזמין אותי לעלות על הבמה. הוא סיפר לבחורים שאני פעיל בארגון 'אחינו', ושהגעתי כדי לחזק את הצעירים בכפר יונה. אבל האמת היא שיותר משיכולתי לחזק אותם – הם חיזקו אותי. זה היה מעמד מאוד מאוד מרגש, שמראה שיהודי, איפה שלא תשים אותו – הוא תמיד ימצא דרך לחזור אל ה' יתברך. הצימאון לרוחניות תמיד ישגע אותו ויוביל אותו בדרך להתחזק בתורה ובמצוות.

"חילקנו באותו המעמד טפסים לכל המשתתפים, והצענו להם למלא אותם. לכל אחד ניתנו שש אופציות שונות איך הוא רוצה להמשיך את ההתחזקות. כל אחד יכול היה לבחור בין לימוד בחברותא עם אברך, השתתפות בשיעור תורה פעם בשבוע, ביקור בן מספר ימים בישיבה, ביקור קצר בישיבה, שבת בישיבה וכו'.

"מי שרצה מילא את הטופס, וקיבלנו בחזרה יותר ממאה טפסים עם פרטים ועם האופציות שכל אחד מהמשתתפים בחר. יותר מחודש ישבנו על זה כדי לבדוק איך אנחנו נותנים מענה לכולם, וב"ה הפעילות הולכת ומתרחבת. שלחנו כמה פעילים תוססים ונמרצים שיעמדו לימינו של הרב קלף ויעזרו לו, אנחנו מביאים מרצים ידועי שם, וברוך ה' יש פירות. התחזקות וקדושה בכל פינה.

"בעוד חודש בערך", מוסיף הרב ידלר, "אנחנו מתכננים לחלק את המדרשייה לשני חלקים. חלק אחד לצעירים שרוצים להמשיך ולשמוע את שיעוריו של הרב קלף בהשקפה יהודית ובפרשת השבוע וכדו', והחלק של הצעירים המתקדמים יותר, שרוצים להתנסות בלימוד מעמיק יותר של התלמוד הבבלי עם חברותא.

"כבר יצאו משם כמה וכמה תלמידי חכמים מופלגים, מהמדרשייה של הרב קלף" מסיים רבי אהרן ידלר את סיפורו, "אבל כשאני הגעתי לשם וראיתי את 300 הצעירים שהשתתפו באמירת הסליחות – ידעתי שכאן תקום ישיבה לתפארת".