התפילין של מליקסון

מאור מליקסון נחשב בשנה שעברה לאחד השחקנים המאכזבים ביותר. אחרי קריירה מעולה של משחקים בארץ, בפולין ובצרפת, הוא חזר לישראל ואכזב את הקהל עם משחק ברמה לא גבוהה כפי שציפו ממנו.

אבל השנה מליקסון שוב על הגל. הוא עושה את עבודת הקשר בצורה יוצאת דופן, ורבים מפרשני הספורט צופים שייתכן והוא יהיה ה-שחקן של העונה הנוכחית.

בראיון לשי מוגילבסקי מ-YNET מספר מליקסון שהוא כבר חשב שהוא לא יחזור להיות כדורגלן ברמה גבוהה  כמו שהיה בעבר. לדבריו הפציעה ממנה סבל איימה לפגוע בתפקוד שלו גם לאחר ההחלמה, אך הוא לא בורח מאחריות לכישלונות של העונה הקודמת: "אני יכול לתרץ מהיום ועד מחר", הוא אומר, "אבל בסופו של דבר עליתי על המגרש ולא נתתי את מה שהייתי צריך לתת. לא אשקר".

אבל בתוך הראיון יש קטע מעניין מאוד שמספר קצת על חייו האישיים של מליקסון: "לא הרבה יודעים, אבל בתקופה האחרונה חלה גם התקרבות בין מליקסון לדת" כותב המראיין. "עם זאת, הדרך לשמירת שבת עדיין רחוקה.

"הייתה לי תקופה בפולין שהנחתי תפילין במשך שנה. לא חשבתי שאחזור לזה לעולם", מספר מליקסון, "אבל במחנה האימונים בקיץ רועי גורדנה הציע לי להניח. אמרתי לעצמי 'מה יכול להיות?'. זה נותן תחושה מאוד חזקה של ביטחון ונורא התחברתי לזה. זה עושה לי טוב. אני לא מאמין שאקח את זה הלאה, כי באתי ממשפחה שממש לא בעניינים האלה, אבל יש כמה דברים שאני משתדל לעשות יותר בכיוון של הדת