הקשיש שהפך לדוקטור בגיל 100!

ד״ר זלמן שווימר. יהודי בן מאה, למד רפואה באוניברסיטת מסריק, נזרק ונרדף על צווארו בשל יהדותו ועכשיו, בגיל מאה, השלים את לימודיו והפך לדוקטור! תראו מה שרצון יכול לעשות

 

מה שלא עושה השכל, ולא עושה הזמן, עושה הרצון.

 

זלמן שווימר, יהודי יליד צ'כיה היה בעיצומם של לימודי הרפואה באוניברסיטה בצ'כיה, כשנאסר על יהודים ללמוד לימודים אקדמאיים. הוא נזרק בבושת פנים, שרד את השואה האיומה והקים משפחה לתפארת. במשך כל השנים שמר שווימר על המסמכים המעידים על לימודי הרפואה שהופסקו בעל כורחו, ולא שכח את החלום שלו להיות רופא.

כישרונותיו הברוכים של שווימר לא עזרו לו, גם לא השנים הרבות שחלפו מאז, עד ששתי בנותיו החליטו להעניק לאבא שלהן את המתנה הנכספת, והפכו עולם ומלואו כדי לסדר לו תואר דוקטור.

בימים האחרונים הוסמך שווימר כד"ר לרפואה – על ידי האוניברסיטה שבה החל ללמוד לפני כשמונים שנה. זאת, לאחר שהשלים באחרונה חלק מהלימודים שהפסיד.

אבל הסיפור לא נגמר כאן. מתברר, שעד שד"ר שווימר עצמו הפך לרופא, הספיקו שלושה מנכדיו ללמוד רפואה ולהגשים את חלומו של הסבא שלוש פעמים, לפני שהסבא עצמו הגשים את חלומו בפעם הרביעית. שווימר הוזמן להשתתף בקרוב בטקס רשמי שייערך לכבודו באוניברסיטה הצ'כית שם יקבל את התואר באופן רשמי ומסודר.

על הדרך, מספרת בתו של הד"ר הצעיר, הוא גם עתיד ככל הנראה להיכנס לספר השיאים של גינס, כרופא שקיבל את התואר ואת ההסמכה לתפקיד בגיל המתקדם ביותר מכל הרופאים שהיו אי פעם בהיסטוריה.

זוהי נקמתו של יהודי אחד על פני המכונה הנאצית הענקית. נקמה אחת מיני רבות.

ומה אנחנו לומדים מד"ר זלמן שווימר ומשתי הבנות הנפלאות שלו?

שלכח הרצון אין גבולות. שכל אדם, מסוגל לעשות כל דבר, ובלבד שירצה בו באמת. אפילו המכונה הנאצית המשומנת והדורסנית לא יכלה לו, לד"ר שווימר.

אז סגרנו. מעכשיו אין "לא יכול", אמור מעתה "לא רוצה", כי מי שרוצה, יכול גם יכול.