התשובה היהודית לטרור המוסלמי

לשנאה המפעפעת בליבם של הערבים כלפינו היהודים, יש סיבה. כך גם לאנטישמיות המתגברת באירופה ובארה״ב. במקום להילחם בטרור, לא עדיף לטפל בשורש הבעיה?

 

 

זמנים קשים פוקדים את עם ישראל היושב בארצו. זמנים של הרג ושכול. זוג הורים נטבחים על ידי מחבלים בני עוולה לעיני ילדיהם, שני יהודים השבים מתפילה בכותל המערבי נדקרים ונרצחים, אבנים מתעופפות לעבר יהודים השכם והערב, בקבוקי תבערה רבים מספור מתנפצים על גבי מכוניות אזרחיות וצבאיות כאחד, והחדשות מלאות בדיווחים על המצב הביטחוני המעורער כל כך.

 

"הממשלה אשמה", יגידו רבים. "ביבי לא מטפל בטרור ביד קשה". אחרים יפילו את האשמה על נשיא ארה"ב שנתן לערבים אור ירוק להתקוממות נגד ישראל. יש שיאשימו את הערבים עצמם,\ או את ההנהגה הפלסטינית.

 

אבל האמת היא שלשטף הפיגועים הללו יש סיבה. לאיבה עתיקת היומין של הערבים כלפי העם היהודי יש סיבה. גם לשנאתם של האירופאים לבני עמנו יש סיבה, והיא אותה סיבה.

 

הקדוש ברוך ברא בעולמו מינים רבים של חי צומח ודומם. בני האדם הם כמובן בדרגה הגבוהה ביותר, אך גם בני האדם עצמם מתחלקים לשתי קבוצות – יהודים ושאינם יהודים.

 

זו אינה חלוקה גזעית, היא לא קשורה בהכרח למוצאו של האדם. כל ערבי, יפני, גרמני או אוסטרלי יכול, אם רצונו בכך, להצטרף לעם היהודי. נכון, זה לא קורה ברגע אחד, הוא צריך קודם ללמוד הלכות, לקבל על עצמו עול תורה ומצוות, ורק לאחר מכן יכול למול את עצמו ולטבול במקווה לשם גירות, אבל הדלת פתוחה בפני כל אחד, ורבים רבים עשו בה שימוש ונכנסו דרכה תחת כנפי השכינה הקדושה.

 

החלוקה היא דתית. או שאתה יהודי המחוייב לתורה ולמצוותיה, או שלא.

 

והציווי ליהודים ברור הוא כשמש: אל תתחתנו עם בנות הגויים. יהודיות – אל תינשאנה לגויים. חד וחלק. יהודי/ה וגוי/ה אינם יכולים להתחתן!

 

לשם כך גזרו חז"ל עלינו שלא נאכל 'פת עכו"ם' – לחם או מיני מאפה שנאפו על ידי גויים. זו גם הסיבה שנאסר עלינו לשתות 'סתם יינם' – יין שגוי נגע בו. אסור לנו גם להתייחד עם גויים בבית סגור ועוד הגבלות ואיסורים שנועדו לשרת מטרה ברורה – למנוע נישואים בים יהודים ושאינם יהודים!

 

אלא שברבות השנים החלו חלק מהיהודים לשכוח את מסורת אבותיהם, ולהקל ראש במצוות התורה. בתחילה הם עוד הקפידו מאוד שלא להתערב בבני עמים אחרים, אך עם הזמן גם האיסור הזה נשחק, וסכנת כליה איימה על עם ישראל, כליה בדרך של התבוללות.

 

בשל כך הוריד ה' לעולם שנאה עזה, והחדיר אותה בלב הגויים כלפי עם ישראל.

 

למה הסינים לא שונאים אותנו? כי יהודים וסינים ממילא אינם מתחתנים זה עם זה. למה הגרמנים שנאו אותנו כל כך? כי היהודים בגרמניה היו רגע לפני התבוללות טוטאלית!

 

בארה"ב ההתבוללות בשיאה, והנה החלו האמריקאים לאבד את אהדתם הטבעית לעם ישראל. זה לא רק אובמה, זה כבר כל המפלגה הדמוקרטית. באוניברסיטאות בארה"ב שנאת היהודים הולכת ומתגברת. האנטישמיות מרימה ראש והרשויות לא עושות כמעט דבר כדי לעצור את התופעה הזו.

 

**

תארו לעצמכם מצב בו הערבים והיהודים היו חיים בצוותא בארץ ישראל, בדו קיום נפלא, שבו אין שום שנאה בין יהודים וערבים. כמה נערות יהודיות היו מתחתנות עם ערבים? כמה יהודים היו מתחתנים עם ערביות? אלפים ורבבות!

זאת הסיבה שהקב"ה הוריד לליבם של הערבים שנאה כה עזה אלינו – כדי שנתרחק מהם, שנחשוש מהם ושלא נתחתן איתם.

 

זו אם כן גם התרופה לטרור המוסלמי, להתרחק מהערבים. להימנע מהתחברות אליהם. לשמור על טהרתו של עם ישראל, ולא לדבוק חלילה בבני ובבנות העמים האחרים.

 

הבה ונקבל על עצמנו לפעול בנושא זה, כל אחד בכוחותיו הדלים ובסביבה שלו. ברשתות החברתיות, בטוויטר והפייסבוק. אם אנחנו רואים יהודי שמתפתה ליצירת קשר עם מי שאינה יהודיה, כדאי שנעיר לו, בעדינות ובנועם, כך גם במקרה ההפוך בו אנו רואים יהודייה ההולכת שבי אחרי גבר ערבי או אירופאי.

 

אם נשמור על עצמנו מטומאת הגויים – לא תהיה סיבה לכך שהם ישנאו אותנו כל כך.