פחדים וחרדות

אני חוזרת בתשובה כמה שנים.. בזמן האחרון התחיל להיות לי תחושות מוזרות כאלה אולי רוחניות בעיקר כשאני בשיעורי תורה.. אחר כך הופיעו לי ממש פחדים וחרדות ברמה שכל יום אני פוחדת, מדברים שיקרו ,מללכת מהעולם.. אני חושבת על העולם והוא ממש מוזר ,לא הגיוני לי .. יש לציין שדווקא בתקופה זאת ממש התחזקתי באמונה והתקרבתיקרא עוד...

אני חוזרת בתשובה כמה שנים.. בזמן האחרון התחיל להיות לי תחושות מוזרות כאלה אולי רוחניות בעיקר כשאני בשיעורי תורה.. אחר כך הופיעו לי ממש פחדים וחרדות ברמה שכל יום אני פוחדת, מדברים שיקרו ,מללכת מהעולם.. אני חושבת על העולם והוא ממש מוזר ,לא הגיוני לי .. יש לציין שדווקא בתקופה זאת ממש התחזקתי באמונה והתקרבתי לה'

שלום רב!
 
על התורה נאמר "דרכיה דרכי נועם", וזה אומר שקיום התורה והמצוות צריך להיות משהו נעים ומשמח, ובטח לא דבר שגורם לחרדות.
 
יתכן שבזמן שבזמן תהליך החזרה בתשובה שלך, נכנסו לראשך מחשבות לא מספיק מאוזנות ומדוייקות, וזה מה שהשפיע על הרגש וגרם לתחושות הלא נעימות.
 
מה שאת צריכה לעשות זה קודם כל להבין יותר לעומק שהקב"ה אוהב אותנו, דואג לנו והוא רוצה שיהיה לנו רק טוב. גם כשקורים לנו דברים לא טובים, וגם העונשים הכתובים בתורה לעובר עבירות, אין אלו עונשים כמו שלפעמים אנשים מענישים מישהו כשהם כועסים עליו ומחפשים איך להרע לו, אלא אלו עונשים עטופים בחסד ואהבה, שכל מטרתם היא להועיל לנו ולהביא אותנו לתיקון המושלם שלנו. גם המוות הוא דבר שבא לטובתנו, כדי להביא אותנו לתכלית שהיא חיי עולם הבא.
 
בנוסף לכך, גם כשאנו סובלים מקשיים וצרות, הקב"ה נמצא איתנו בכל המצבים, שומר עלינו, מכוון אותנו ודואג לנו, וכפי שאומר דוד המלך עליו השלום בספר תהילים: "גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עמדי".
 
תחשבי הרבה על האהבה שהקב"ה אוהב אותנו ועל כך שהוא דואג לנו באופן הכי טוב ששייך, עד שהדברים יחדרו יותר אל לבך. יש להשתדל לא להיות בלחץ, רוגע ובטחון בשם יתברך זה דבר חשוב מאד.
 
כשבאות לך לראש מחשבות לא רצויות ולא רצוניות, כגון אותן מחשבות שתארת בשאלתך, אל תנסי בכח להלחם בהן, פשוט תעבירי את המחשבה לעניניים אחרים או שתתחילי להתעסק בדברים אחרים, עד שלאט לאט אותן מחשבות ילכו ויפחתו.
 

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.