טוענים שאני גוי

שלום אני עולה מברית המואצות, עליתי לארץ בשנת 1990, כרגע אני בן 28, בוגר ישיבה תיכונית, שרתתי גם כלוחם בצהל. כל הזמן אני נתקל באנשים דתיים שטוענים שאני גויי , רק בגלל שאני לא שומר מסורת יהודית, ולא לובש כיפה וכו, רציתי לשאול אותך איך להתייחס לזה? תודה כדי להצליח להתפלל בכוונה ראויה ולהרגיש יותרקרא עוד...

שלום אני עולה מברית המואצות, עליתי לארץ בשנת 1990, כרגע אני בן 28, בוגר ישיבה תיכונית, שרתתי גם כלוחם בצהל. כל הזמן אני נתקל באנשים דתיים שטוענים שאני גויי , רק בגלל שאני לא שומר מסורת יהודית, ולא לובש כיפה וכו, רציתי לשאול אותך איך להתייחס לזה? תודה

כדי להצליח להתפלל בכוונה ראויה ולהרגיש יותר את קירבת השם בתפילה, צריכים קודם כל "לעבוד" הרבה על האמונה הכללית, לחשוב הרבה במהלך היום על הקב"ה ועל כך שהוא מנהיג אותנו, וכל מה שיש לנו זה ממנו, ושהוא נמצא אתנו כל הזמן וכו' וכו'. ככל שהאמונה החושית של האדם יותר חזקה, כך קל יותר להתחבר לתפילה בחיבור אמיתי.
 
בזמן תפילת העמידה צריך להרגיש שעומדים לפני אבינו שבשמים, והוא נמצא איתנו ומאזין לנו. התפילה היא ממש שיחה עם השם יתברך. בנוסף לכוונה זו צריכים כמובן להשתדל לכוון את פירוש המילות. אם קשה לכוון את פירוש המילות בכל התפילה, יש לעשות השתדלות מיוחדת לכוון לפחות בברכה הראשונה של שמונה עשרה.
 
צריכים גם לדעת שאפילו תלמידי חכמים לא תמיד מרגישים מחוברים לשם כמצופה, זה תלוי בתקופות, ולכל אחד יש תקופות בהן הוא מרגיש יותר את קירבת השם והוא יותר נמשך לדברים של קדושה, ויש תקופות שבהן הרגשות אלו פוחתות.
 

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.