גזל

שלום הרב! אני עובדת בחנות בקניון שבו עוברים ושבים הרבה לקוחות.. המון פעמים קורה שאנשים שוכחים מוצרים שלהם, שהם קנו בחנות אחרת כמו מגבונים, טיטולים וכו'.. אלו הם מוצרים לא סנטימינטלים אלא מוצרים פשוטים.. זה נשאר אצלנו שבועות ואף אחד לא בא לקחת בד"כ השאלה אם אפשר לקחת את זה מכיוון שהחנות שלנו קטנה אוקרא עוד...

שלום הרב!
אני עובדת בחנות בקניון שבו עוברים ושבים הרבה לקוחות.. המון פעמים קורה שאנשים שוכחים מוצרים שלהם, שהם קנו בחנות אחרת כמו מגבונים, טיטולים וכו'.. אלו הם מוצרים לא סנטימינטלים אלא מוצרים פשוטים.. זה נשאר אצלנו שבועות ואף אחד לא בא לקחת בד"כ השאלה אם אפשר לקחת את זה מכיוון שהחנות שלנו קטנה או לזרוק או לקחת.. השאלה האם מותר לי לקחת את זה לצורכי האישי אם אף אחד לא בא לקחת את זה?

שלום רב!
אם החפצים שנמצאים בחנות אין בהם סימנים שעל ידם יוכל הבעלים של החפץ להוכיח שהחפץ שלו את יכולה לקחת אותם לעצמך.

אם יש בהם סימנים כגון שהיו בשקית עם דברים אלו ואלו או שהונחו בפינה זו וזו ביום זה וזה הרי שצריך לשמור את החפצים האלו עד שיבוא אליהו ויגיד של מי הם, אך למעשה עדיף שתרשמי לעצמך בפנקס את שווים של החפצים ותקחי אותם לעצמך וכשיבוא אליהו הוא יגיד לך למי להשיב את השווי של החפצים שלקחת.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.