אתה נברא מחדש! תבקש!

הגיע ראש השנה הקדוש, אבל יש הרבה אנשים שלא יודעים באמת, מהו היום האדיר הזה, מה הם יכולים להשיג בו.

מספר הרב מנחם שטיין שליט"א:

 

" אני מכיר אברך מפתח תקווה, בשם דניאל, הבנאדם הזה סובל (ל"ע) 12 שנה מכאבי גב תחתון נוראיים ביותר! אצל כל הרופאים הוא היה, אפילו אצל מומחים באמריקה, ולאף אחד אין מושג מה הבעיה. 12 שנה של סבל נורא! הוא לא מסוגל לשבת יותר מרבע שעה על הכסא. כשהוא מתיישב מתחילים לו לחצים בגב שמתגברים עד חוט השדרה הצווארי, ואז הוא חייב לשכב במיטה.

 

במשך 6 שנים שלמות שהוא לוקח וולטארנים כתרופות וזריקות!.

 

אין לו ברירה, זה תוקף אותו והוא לא מצליח ללמוד גמרא עם יוני, בנו הקטן בן ה-12 אחרי רבע שעה הוא זועק מכאבים ונשכב במיטה. הוא לא מצליח להיות סימפטי לאשתו בגלל הכאבים! הוא לא מצליח ללמוד כרגיל בכולל בפתח תקווה".

 

ממשיך הרב שטיין שליט"א: "ניגשתי אליו ושאלתי אותו: אתה מאמין שבראש השנה הקב"ה בורא כל אדם מחדש? אתה מאמין שהאדם לא ממשיך לחיות כרגיל כבטריה, אלא שבראש השנה הוא נוצר מחדש?

 

שרה אמנו נולדה בלי רחם, ואומרת הגמרא שבאחד מימי ראש השנה היא שיכנעה את אלוקים שהיא רוצה להעמיד עם, ובאותו יום היא קיבלה רחם ונפקדה! היא שכנעה את אלוקים שהיא רוצה חיים חדשים, היא לא הקשיבה לרופאים שאמרו לה שחבל לה על הזמן, זקנה בת 90 חושבת שהיא תלד".

 

המשכתי לומר לדניאל: "אתה יודע שאם לא ראיתי את חברך שאתה אוהב מאד שנה שלימה אתה צריך לברך עליו 'ברוך אתה… מחיה המיתים'. אבל תגיד לי, רגע מי מת? מתי הוא מת שצריך לברך זאת? עונה החפץ חיים בשם המהרש"א: מברכים מחיה המתים כיוון שעבר עליו ראש השנה ויום כיפור – הוא נברא מחדש בראש השנה! זו לא בטריה שממשיכה משנה שעברה!

 

המשכתי ואמרתי לו: "דניאל, הבורא יכול בראש השנה לתת לך גב חדש אחרי 15 שנה! תתבודד עם הבורא! אם תאמין בכך שבראש השנה הקב"ה בורא את האדם מחדש, וזה לא המשך משנה שעברה – תקבל גב חדש! אבל תכין תצהירים משפטיים! תגיד לאלוקים: "אבא! אולי לי לא מגיע גב בריא, אבל הילד שלי יוני אין לו אבא שילמד איתו גמרא. הוא בוכה למה אבא שלו מפסיק ללמוד איתו כל 10 דקות. לאשתי מגיעה בעל עם פרצוף מחייך ולא חמוץ!"-  תכין תצהירים על דף ותוסיף את זה למחזור שלך בראש השנה! תעבוד, תילחם!".

 

המשכתי לומר לו: " תראה פה את בית המדרש, בראש השנה יהיה עמוס לחלוטין. כשיגיעו לקריאת התורה בראש השנה, מה יקראו? אתה יודע? על אשה זקנה שנפקדה, שרה – תגיד לי למה מדברים על זה בראש השנה? אני מצפה שבראש השנה יקראו בתורה על עניינו של יום, על משפט! למה מדברים על אישה שנפקדה… אחרי כמה דקות יוציאו ספר ההפטרות ויקראו על עוד אישה שנפקדת, חנה! מה זה קשור למליוני יהודים בראש השנה שנמצאים בדין?

 

תשובה: רוצים ללמד את הציבור שזו הזדמנות חייהם. בראו את חנה מחדש ביום זה, גם לחנה לא היה בית וולד בכלל כמו אצל שרה.

 

היא ניצלה ראש השנה אחד. כמו שאומרת הגמרא: " ג' נשים נפקדו בראש השנה: שרה ,רחל, חנה". אומר רש"י: "נפקדו בתפילה" הם נלחמו על ההזדמנות שיש בראש השנה להיברא מחדש! ולכן משדרים לכל הציבור בקריאת התורה: 'עכשיו אתה נברא מחדש! אתה רוצה כשרון? ילדים? זיווג? בריאות? תתפלל! תתחנן! עכשיו מייצרים הכל מחדש!".

 

דניאל קלט את המסר, הלך לישיבה בראש השנה, קיבל על עצמו תענית דיבור: רק תורה ותפילה סעודה ושינה והוא נלחם 48 שעות. הרי כל שעה בראש השנה זה כשבוע וחצי של השנה! יומיים שקובעים את כל השנה! דניאל כל כך בכה, כל כך ביקש בראש השנה! המחזור שלו היה מלא דפים שהוסיף לשכנע את בורא העולם:

 

"השם! אני לא מבקש בשביל עצמי גב בריא, יוני שלי בן 12 לפני בר מצווה אין מי שילמד איתו גמרא, תוך 10 דקות אבא שלו מתמוטט ונופל על המיטה. לאשתי אין לה בעל. רק עצבים וחוסר סבלנות – תעשה למענה! תן לי גב חדש למענך! הוא נלחם באמת בכנות!".

 

עבר יום כיפור, סוכות ושמחת תורה…

 

התחיל חודש חשוון והוא בא לבקש את הוולטרנים שלו לשלושת החודשים הקרובים. וכשהבורא רוצה והיגיע הקץ לחושך, אז הוא לא צריך שום דוקטורים להבאת הישועה. דניאל מגיע, והנה יושב ממלא מקומו של הרופא שלו. היה זה בחור צעיר בן 29, רופא מתחיל שהרגע סיים את לימודי הרפואה שלו. הוא פונה אליו בבקשה: " אני צריך וולטרן ל3 חודשים. שים חלק טיפות, חלק זריקות".

 

הרופא הצעיר נדהם: " מה? יותר מידי וולטרן הורס את הגוף".

 

דניאל הבין שהרופא התמים חדש במקצוע, שהרי הוא כבר 6 שנים לוקח פה קבוע, אך הרופא התעקש: " אולי תעשה אולטרא- סאונד על הכליות. לפעמים הכליות מקרינות כאב על כל הגב". דניאל גיחך, הרי הוא היה אצל כל הרופאים ואפילו באמריקה לא גילו מה זה. אך הרופא הצעיר התעקש וקבע לו תורה.

 

הלך דניאל ועשה אולטרא- סאונד במקום, שכב על הבטן, והרופא המקומי נבהל: 22% סתום לך בכליה, ודבר כזה עושה כאבים בגב!". דניאל שומע את זאת ורץ לרופא הבכיר, שרואה את הבדיקות, ונבוך כולו: " אני מתנצל על זה לא חשבנו כל השנים!!!".

 

זה לא הרופאים, זה הבורא שסתם לרופאים בכל העולם את הראש 12 שנה, כי כנראה הוא לא היה ראוי לישועה. 12 שנות סבל!

 

עד היום בתאריך ד' חשון, הוא עושה מסיבת הודיה לבורא עולם בביתו.

 

כי בראש השנה ובעשרת ימי תשובה אפשר לזעוק! ולשכנע את בורא העולם: תן לי בריאות כדי שאוכל להתפלל וללמוד… תן לי שמחה כדי שאוכל לקיים מצוותיך בשמחה וכדי לשמח את אשתי וילדיי…". להכין תצהירים משפטיים לפני בורא עולם, כי זה יום שאתה נברא מחדש ויכול לקבל הכל מחדש! שרה, רחל וחנה נפקדו!

 

גם אתה אם תשקיע את היומיים האלו, תילחם!