עוד 20 שזכו והצטרפו

20 צעירים מתחזקים הצטרפו בימים אלה לישיבה הקדושה אחינו. התלמידים בגילאי 15-18 שלמדו עד עתה במוסדות חינוך ממלכתיים ושאינם דתיים החליטו לעשות מהפך בחייהם ולהצטרף לספסלי הלימודים בישיבה הקדושה 'אחינו'. הצטרפות התלמידים היא חוליה נוספת בשרשרת ההצלחות של "הישיבה הקדושה – אחינו" שהפכה לאבן שואבת לצעירים המעוניינים להתחזק בתורה ויראת שמים. מי שרוצה לראות ניסיםקרא עוד...

20 צעירים מתחזקים הצטרפו בימים אלה לישיבה הקדושה אחינו. התלמידים בגילאי 15-18 שלמדו עד עתה במוסדות חינוך ממלכתיים ושאינם דתיים החליטו לעשות מהפך בחייהם ולהצטרף לספסלי הלימודים בישיבה הקדושה 'אחינו'. הצטרפות התלמידים היא חוליה נוספת בשרשרת ההצלחות של "הישיבה הקדושה – אחינו" שהפכה לאבן שואבת לצעירים המעוניינים להתחזק בתורה ויראת שמים.

מי שרוצה לראות ניסים גלויים בימינו לא צריך ללכת רחוק. כל שעליו לעשות הוא לבוא ולבקר בישיבה  הנמצאת בשכונת הר נוף בירושלים.  שם, בבית המדרש הומה אדם מול הנופים המוריקים של יער ירושלים, מתחולל הפלא. עשרות תלמידי ישיבה צעירים שנועם קדושת התורה ניכר על פניהם העדינות  חובשים את הספסלים ולומדים גמרא בהתלהבות מעוררת קנאה. אפשר לחוש את המתיקות באוויר ולמשש את שמחת התורה האופפת את המקום. המבט שבעיניהם מכריז ואומר: "כאן בונים בני תורה. כאן בונים בני אדם".

ישיבת 'אחינו' איננה עוד ישיבה לבעלי תשובה", מסביר הרב אריאל אלבז מראשי הישיבה, את מהותו של המקום "זוהי מסגרת ייעודית שתוכננה ונבנתה בעמל ובמחשבה מרובה על מנת לספק את הצרכים המיוחדים של אוכלוסיה מאוד מסוימת ומוגדרת – ציבור הנערים המתחזקים בגילאים צעירים".

"בשנים האחרונות קיימת מגמה מובהקת של ירידה בגילאי החוזרים בתשובה. אם בעבר התרגלנו לכך שהחוזר בתשובה הממוצע הוא בגילאי 21 ומעלה, הרי שבארבע השנים האחרונות גילאי החזרה בתשובה ירדו לסביבות ה-18, ואילו  היום אנחנו עדים לגל חסר תקדים של התחזקות בקרב נערים צעירים בגילאי 15 עד 18. זוהי אוכלוסיה צעירה שהצרכים הרוחניים והנפשיים שלה שונים במובהק מהצרכים של הגילאים המבוגרים יותר. זו תופעה שלא הייתה קיימת בעבר, בוודאי שלא בהיקפים כאלו, ולצורך הזה באנו לתת מענה".

כפי שהסביר כבר הרב וולבה זצ"ל ישיבה היא לא רק מקום שלומדים בו תורה אלא מקום שכל הווייתו מצמיחה בן תורה.

הצצנו ונפגענו. כשאתה רואה את חדוות הלימוד ומאזין לצלילים הערבים הממלאים את האולם, בא לך להניח בצד את עיסוקי החולין החשובים יותר והחשובים פחות, לזנוח את כל הבלי העולם הזה, ולקחת לגימה עמוקה ממעיין הנצח של תורתנו הקדושה. אולם העובדה המדהימה והמפליאה מכל היא שעד לפני שנה רוב רובם של תלמידי החכמים הצעירים הללו כמעט לא ידעו מאיזה צד לפתוח את הגמרא.

האם ההורים אינם מתנגדים ?

"סוד ההצלחה הוא בהבנה הפשוטה שכל הורה רוצה שלילד שלו יהיה טוב ושיצליח. אחרי תקופה כשהם רואים שטוב לילד, שיש לו סיפוק והוא נמצא בחברה בריאה ואיכותית, הם מעריכים את זה עד כדי כך שיש אצלנו בחורים שהוריהם "הפכו עולמות" בשעתו כדי שלא ילמדו בישיבה והיום הם שולחים לכאן גם את אחיהם הצעירים…"