סדר הפרשת חלה להורדה

לוקחים חתיכה קטנה מן העיסה, החתיכה יכולה להיות בכל גודל שהוא. המנהג הוא להפריש חלה בשיעור של “כזית” (82 גרם), חתיכה בגודל של כדור פינג–פונג בערך. זמן זה הוא עת רצון לבקשות אישיות ותפילות.

לחצו כאן להורדה >>>

"סדר הפרשת חלה"

מברכים את ברכת הפרשת חלה (נהוג לעמוד בעת קיום המצווה):

בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲֹשֶר קִדְֹּשָנוּ בְּמִצְוֹתָיו, וְצִיוָּנוּ לְהַפְרִיֹש חַלָּה תְרוּמָה

(האשכנזים אומרים: חַלָּה מִן הָעִיסָה)

לוקחים חתיכה קטנה מן העיסה, מרימים אותה ואומרים:

"הֲרֵי זוֹ חַלָּה".

החתיכה יכולה להיות בכל גודל שהוא.
המנהג הוא להפריש חלה בשיעור של “כזית” (82 גרם), חתיכה בגודל של כדור פינג–פונג בערך.
זמן זה הוא עת רצון לבקשות אישיות ותפילות.

שורפים את החתיכה, או עוטפים אותה בשתי עטיפות ומשליכים לאשפה.

אם את רוצה לקרוא קצת הרחבה על מצוות הפרשת חלה והסגולה הגדולה שלה, את מוזמנת להקליק כאן, וייפתח לך עמוד עם תוצאות חיפוש לכל האייטמים המרתקים שיש לאתר 'אחינו' להציע לך בנושא הפרשת חלה, כולל סגולות, סיפורים, ודינים הקשורים למצווה חשובה זו.

רק נזכיר בקצרה שמומלץ מאוד לכל אשה לאפות חלות בערב שבת, אם היא יכולה לעשות זאת, ולהספיק לסיים את האפייה לפני כניסת השבת כמובן.

למנהג זה יש סיבות מיוחדות גם בהלכה, וגם לפי הקבלה. יש בו גם כבוד לשבת המלכה, שבת קודש, וגם יאפשר לך לזכות בקיום המצוה הגדולה ולהביא לביתך ברכה ושפע רב בעזרת ה'.

 

תפילה לאחר הפרשת חלה

יהי רצון מלפניך, ה’ אלוקינו ואלוקי אבותינו, שיבנה בית המקדש במהרה בימינו, ותן חלקנו בתורתך, ושם נעבדך ביראה כימי עולם וכשנים קדמוניות. וערבה לה’ מנחת יהודה וירושלים, כימי עולם וכשנים קדמוניות. יהי רצון מלפניך, ה’ אלוקינו ואלוקי אבותינו, שהמצווה של הפרשת חלה תחשב כאלו קיימתיה בכל פרטיה ודקדוקיה, ותחשב הרמת החלה שאני מרימה, כמו הקורבן שהוקרב על המזבח שנתקבל ברצון. וכמו שלפנים הייתה החלה נתונה לכהן והייתה זו לכפרת עוונות, כך תהיה לכפרה לעוונותיי, ואז אהיה כאלו נולדתי מחדש נקיה מחטא ועוון, ואוכל לקיים מצוות שבת קודש והימים הטובים עם בעלי וילדינו, להיות ניזונים מקדושת הימים האלה, ומהשפעתה של מצוות חלה יהיו ילדינו ניזונים תמיד מידיו של הקב”ה ברוב רחמיו וחסדיו וברוב אהבה. ושתתקבל מצוות חלה כאלו נתתיה לכהן. וכשם שאני מקיימת מצוות חלה בכל לב, כך יתעוררו רחמיו של הקדוש ברוך הוא לשמרני מצער וממכאובים כל הימים. אמן.