איך אני מוחק את העבר?

      אני אדם צעיר שעשה לא מעט חטאים קשים והשאלה שלי היא אם יש לי דרך לכפר עליהם כי אני מתחרט מעומק לבי וברצוני לחזור בתשובה?       שלום רב! בוודאי שישנה דרך לכפר על כל מה שעשית, ואשריך שאתה מתחרט על מה שהיה ורוצה לחזור בתשובה. ללא ספק יש לקדוש ברוך הואקרא עוד...

 

   

אני אדם צעיר שעשה לא מעט חטאים קשים והשאלה שלי היא אם יש לי דרך לכפר עליהם כי אני מתחרט מעומק לבי וברצוני לחזור בתשובה?

 

   

שלום רב!
 
בוודאי שישנה דרך לכפר על כל מה שעשית, ואשריך שאתה מתחרט על מה שהיה ורוצה לחזור בתשובה. ללא ספק יש לקדוש ברוך הוא המון נחת ושמחה מכך שאתה רוצה להתחזק, ואתה אהוב ורצוי לפניו.
 
הדרך לחזרה בתשובה, היא קודם כל להתחרט מעומק הלב על כל החטאים, ואת החלק הזה אתה כבר מקיים. החלק השני שהוא להתוודות ולומר לשם יתברך חטאתי, והחלק השלישי הוא לקבל על עצמך קבלה חזקה לא לחזור שוב פעם על החטאים שעשית.
 
כדי שבעזרת השם היצר הרע לא יצליח להכשיל אותך שוב, אתה צריך לעשות מאמצים להתרחק מכל דבר שיכול להביא אותך לידי חטא, דהיינו להשתדל  לא להתקרב למקומות או לדברים שגורמים ליצר הרע  להתגבר.
 
דבר נוסף שחשוב לעשות, זה לקבוע עיתים ללימוד תורה, שיהיה לך זמן קבוע כל יום, או לפחות כמה פעמים בשבוע, שאתה לומד בו תורה, וכדאי מאד שלפחות חלק מהלימוד יהיה לימוד גמרא. ללמוד גמרא זה לימוד יותר קשה, אך דווקא משום שצריך לייגע את המוח וזה לא בא בקלות, הלימוד הזה מזכך את המוח ונותן המון כוחות להתגבר על היצר הרע וללכת בדרך הטוב.
 
יש היום כמעט בכל מקום שיעורי גמרא לבני נוער שרוצים להתחזק בתורה, וידוע לנו שגם בבת ים ישנם שיעורים כאלו, אם תרצה סיוע במציאת מקום כזה, תודיע לנו ונשמח לעזור. הרבה הצלחה, ושתזכה בעזרת השם לכתיבה וחתימה טובה וללכת תמיד בדרך התורה כראוי.
 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.