הכישלון הגדול שלי

      שלוש פעמים בשנה יש לי מבחן במתמטיקה ובכל פעם אני לא מצליח בו אני יכול להעיד על עצמי אפילו שאין זה נהוג שאני בא ממשפחה שומרת מסורת כשרות ובכל שבת ויום שישי ואפילו כאשר אני מניח תפילין מידי בוקר אני מבקש מבורא עולם שייתן לי רק הפעם להצליח אני לומד ולומד בכלקרא עוד...

 

   

שלוש פעמים בשנה יש לי מבחן במתמטיקה ובכל פעם אני לא מצליח בו אני יכול להעיד על עצמי אפילו שאין זה נהוג שאני בא ממשפחה שומרת מסורת כשרות ובכל שבת ויום שישי ואפילו כאשר אני מניח תפילין מידי בוקר אני מבקש מבורא עולם שייתן לי רק הפעם להצליח אני לומד ולומד בכל פעם האם תוכל לתתן לי פסוקים שיגיד אותם לפני המבחן שיעזרו לי ?

 

   

 שלום רב!
 
זה נפלא שאתה מניח תפילין כל יום ושומר שבת וכשרות, אשריך!
 
לגבי ההצלחה במבחנים, אני לא יכול להבטיח לך שום דבר, משום שהרבה פעמים לקדוש ברוך הוא יש את השיקולים שלו מדוע הוא לא נותן לנו להצליח בדברים מסוימים, ואנו צריכים להאמין שכל מה שהוא עושה זה אך ורק לטובה, אך בכל זאת אני יכול להציע לך משהו, ששמעתי לא פעם ולא פעמיים שנערים בגילך ראו הצלחות במבחנים מעבר למשוער על ידי העניין הזה.
 
הדבר עליו אני מדבר הוא קיום מצוה מאד מאוד חשובה ביהדות שנקראת לימוד תורה. יכול להיות שהקדוש ברוך הוא מרמז לך שאם אתה משקיע הרבה בלימודי מתמטיקה, מדוע לא תשקיע גם בלימוד תורה. עבור יהודי, גם אם הוא זקוק ללמוד דברים אחרים שלא קשורים לתורה, בכל זאת הלימוד הכי חשוב עבורו צריך להיות לימוד תורה.
 
על ידי לימוד תורה זוכים לכל הברכות. חז"ל לימדו אותנו ש"כל הלומד תורה לשמה זוכה לדברים הרבה", ישנם עוד פסוקים ומאמרי חז"ל רבים המדברים בשבח וחשיבות לימוד התורה.
 
תראה לאבא שלנו שבשמים שחשוב לך להשקיע בלימוד התורה שלו, ואז בעזרת השם ישנו סיכוי גדול שהוא יעזור לך גם בלימוד מקצועות החול. לימוד תורה ישפיע טוב על הרבה דברים בחייך, לא רק על הלימודים בבית ספר.
 
ההמלצה שלי היא להצטרף למקום שבאים לשם בני נוער בגילך ללמוד תורה ולהתחזק יותר. ידוע לנו שגם בנתניה ישנם מקומות כאלו, ואם תרצה סיוע במציאת מקום כזה, רק תודיע לנו ונשמח לסייע בעזרת השם.
 
אשריך, תמשיך להתחזק, והשם יתברך יהיה בעזרך.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.