סדר נטילת ידיים וברכות השחר

      מה סדר הקימה בבוקר?       שלום וברכה!סדר הקימה בבוקר בנוי מהעקרונות הבאים: בדיקה שהגוף נקי לצורך תפילה קצרה,  תפילה קצרה קודם לצורכי הגוף של אכילה ושתייה, שתיית קפה וכדו'.המשך התפילה וסיום. לפיכך, דבר ראשון לקימה יש ללכת לשירותים אם צריך ולבדוק שהגוף נקי. אח"כ ליטול ידים לסירוגין שלוש פעמים (ימיןקרא עוד...

 

   

מה סדר הקימה בבוקר?

 

   

שלום וברכה!
סדר הקימה בבוקר בנוי מהעקרונות הבאים:
בדיקה שהגוף נקי לצורך תפילה קצרה,  תפילה קצרה קודם לצורכי הגוף של אכילה ושתייה, שתיית קפה וכדו'.המשך התפילה וסיום.

לפיכך, דבר ראשון לקימה יש ללכת לשירותים אם צריך ולבדוק שהגוף נקי. אח"כ ליטול ידים לסירוגין שלוש פעמים (ימין שמאל כפול שלוש) אח"כ לומר את סדר ברכות השחר, ממודה אני ועד סוף הברכות לפי הסדר המובא בסידור. כלומר, לחכות עם ברכת ענט"י ועם ברכת אשר יצר כדי לאומרם על סדר הברכות שבסידור. אחרי ברכת המעביר שנה, שתיית קפה וכדו'. אח"כ השלמת התפילה.

אם קשה לך מידי לחכות, די שתאמרי מודה אני ואשר יצר, אח"כ קפה ואח"כ המשך התפילה. במקרה כזה כדאי להצמיד את ברכת על נטילת ידיים להמשך התפילה ולא לחלק הראשון של לפני הקפה.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.