לא מצליח להתרכז בתפילה

      מזה זמן, בעת שאני מתפלל אני לא מתרכז בתפילה אלא עוברות לי כל מני מחשבות מענייני היום יום ואו מחשבות מה אני צריך לעשות השוטף היומי איך אני מדיר מחשבות ומתרכז בתפילה?       שלום רב!הדרך לריכוז בתפילה היא על ידי חיזוק ההרגשה שהתפילה היא ממש דיבור עם השם יתברך, כמו דיבורקרא עוד...

 

   

מזה זמן, בעת שאני מתפלל אני לא מתרכז בתפילה אלא עוברות לי כל מני מחשבות מענייני היום יום ואו מחשבות מה אני צריך לעשות השוטף היומי איך אני מדיר מחשבות ומתרכז בתפילה?

 

   

שלום רב!
הדרך לריכוז בתפילה היא על ידי חיזוק ההרגשה שהתפילה היא ממש דיבור עם השם יתברך, כמו דיבור עם מלך בשר ודם. אם אדם מרגיש כך, הרבה יותר קל להתרכז, כמו שאם מדברים עם מישהו לא צריך להתאמץ בשביל להתרכז.
 
בזמן התפילה צריכים להיות רגועים, מתח ודאגות אלו דברים שמפריעים לכוונה בתפילה.
 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.