כשרות

      שלום רב! אני באה מבית ספרדי, ואיננו יודעים בבית מה ההלכות הקטנות לגביי כשרות.. רציתי לדעת אם למשל השתמשתי בכפית רגילה לנס קפה(חלבית) ואח"כ הייתי בשרית ואני רוצה להשתמש בכפית לאחר שטיפה במים קרים לתה, האם זה מהווה בעיה? ואין לנו תנור מיוחד ולפעמים אופים בו פיצות ולפעמים עופות, רציתי לדעת אםקרא עוד...

 

   

שלום רב! אני באה מבית ספרדי, ואיננו יודעים בבית מה ההלכות הקטנות לגביי כשרות.. רציתי לדעת אם למשל השתמשתי בכפית רגילה לנס קפה(חלבית) ואח"כ הייתי בשרית ואני רוצה להשתמש בכפית לאחר שטיפה במים קרים לתה, האם זה מהווה בעיה? ואין לנו תנור מיוחד ולפעמים אופים בו פיצות ולפעמים עופות, רציתי לדעת אם זה מספיק לחכות יממה בין האפיה בתנור? ואותו דבר לגביי מיקרוגל מה הדין..?

 

   

שלום רב!
אשתדל לפרט לך על כל שאלותייך בפירוט אך אם יש דברים שאינם ברורים או מפורטים מספיק תוכלי לשאול שוב ונשתדל לעזור כפי הצורך

לענין הכפית מותר לשתות את התה הזה אחרי אכילת בשרי למרות שעורבב בכפית חלבית וכן אפשר לאכול שאר תבשילים פרווה שבושלו בכלים חלביים, רק בזמן אכילת הבשרי ממש אין לאכול תבשילים פרווה שבושלו בכלי חלבי או את התה שעירבבו אותו עם כפית חלבית.

לענין התנור, בתבניות צריך בכל מקרה להשתמש בחד פעמי או בתבניות מיוחדות לחלבי או בשרי, לענין התנור עצמו האופן הראוי ביותר לאחר שעבר 24 שעות מהשימוש הקודם להפעילו על החום הגבוה ביותר למשך חצי שעה ולאחר מכן ניתן להשתמש בו לבשרי, או אפשר לעטוף בנייר אלומניום את המאכל שמכניסים לתנור באופן הרמטי ואז ניתן להשתמש בו גם באותו יום.

לענין המיקרוגל, לכתחילה לא ראוי להשתמש באותו מיקרוגל באופן קבוע גם לחלבי וגם לבשרי, אך אם אין אפשרות אחרת אפשר לעטוף בשני כיסויים הרמטיים (שלא יפתחו בזמן החימום) את האוכל ולחמם כך את התבשילים החלביים או הבשריים.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.