מציאת זיווג

      שלום רב, אני בחור דתי רווק בן 27 מתל אביב. בשנים האחרונות אני מנסה למצוא בת זוג אך יוצא שדווקא עם בנות לא דתיות נוצר לי חיבור טוב ואז הקשר מתפרק בגלל פערים דתיים ולעומת זאת עם בנות דתיות למרות שעל פני השטח ״הכל מתאים״ אני מרגיש שהקשר קצת טכני ולא חי.קרא עוד...

 

   

שלום רב, אני בחור דתי רווק בן 27 מתל אביב. בשנים האחרונות אני מנסה למצוא בת זוג אך יוצא שדווקא עם בנות לא דתיות נוצר לי חיבור טוב ואז הקשר מתפרק בגלל פערים דתיים ולעומת זאת עם בנות דתיות למרות שעל פני השטח ״הכל מתאים״ אני מרגיש שהקשר קצת טכני ולא חי. רק אציין שאני מתעסק במוסיקה ומן הסתם חשוף ביום יום לעולם החילוני, אני מרגיש שיש לי אחריות גדולה והרבה הזדמנויות לעשות קידוש השם אך יחד עם זאת, זה גובה ממני מחיר כי להרבה בנות דתיות אני מרגיש שזה מפריע. השאלה שלי אם אולי בכלל אני צריך לחפש אישה בלי קשר לרמה הדתית שלה ובעזרת השם לחזק אותה עם הזמן (במידה וכל שאר הדברים מתאימים) תודה רבה,

 

   

שלום רב!
 אין דבר יותר חשוב בעולם מאשר התורה הקדושה, הרי התורה היא התכלית שלמענה נבראנו, ומה יתרון לאדם בכל עמלו ועסקו בעולם הזה, אם הוא לא מבסס את כל מהלך חייו בדרך התורה ולאורה הוא הולך.
 

עבודה, תחביב, זיווג ועוד צריכים להיות מתאימים לדרישות התורה, ולולא זאת, רק הפסדים יצאו מכך. ההפסדים הרוחניים הם הפסדים הרבה יותר גדולים מאשר הפסדים גשמיים.
 
אין זה מן הנכון להתחתן עם אשה לא דתיה בתקווה שבהמשך היא תתחזק, וזאת אפילו אם כבר עכשיו היא מצהירה שהיא תעשה זאת. כל עוד שהיא לא שומרת תורה ומצוות לאורך תקופה, אי אפשר לדעת באופן וודאי מה יהיה בעתיד.
 
אם עדיין לא מצאת את זיווגך זה אומר שמן השמים עדיין לא הגיע זמן. יתכן שהקב"ה רוצה ממך יותר תפילות, יותר התחזקות במצוות, יותר לימוד תורה וכו', וזה מה שיפתח את השער.
 
שתזכה בעזרת השם לעשות תמיד את רצון בוראנו ולזיווג הגון במהרה!
 
יעקב

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.