מקרר בשבת

      אם אני רק סוגרת את לחצני הדלת של המקרר והמקפיא (שאחראים על התאורה, המאוורר וכו'.) זה בסדר לפתוח ולסגור את המקרר בשבת? כי הבנתי שיכולים להיות בעיות של רגשי טמפרטורה וכל רגש אחראי על הפעלת מערכות שונות במקרר, שכל שינוי בטמפרטורה נמדד באמצעות רגשים ויוצר "רישום" דיגיטלי בכרטיס הפיקוד ועוד. אני לאקרא עוד...

 

   

אם אני רק סוגרת את לחצני הדלת של המקרר והמקפיא (שאחראים על התאורה, המאוורר וכו'.) זה בסדר לפתוח ולסגור את המקרר בשבת? כי הבנתי שיכולים להיות בעיות של רגשי טמפרטורה וכל רגש אחראי על הפעלת מערכות שונות במקרר, שכל שינוי בטמפרטורה נמדד באמצעות רגשים ויוצר "רישום" דיגיטלי בכרטיס הפיקוד ועוד. אני לא מבינה בזה כל כך אבל אני חוששת שחלילה יהיה חילול שבת? האם זה מספיק לסגור את הלחצן שבתוך המקרר שמכבה את האור, המאוורר וכו'?

 

   

שלום רב
אכן במקררים המצויים בשוק כיום יש בעיה גדולה בענין שבת, שכן ישנם לעיתים עשרות חיישנים המווסתים את פעילותו של המקרר ומבצעים רישומים עם כל תנודה, כמו כן, ההפשרה של המקרר כיום עלולה להיות כרוכה באיסורי תורה של הבערה ממש. לכן, אין ספק שצריך לדאוג שיהיה התקן שבת על המקרר באישור מוסמך לשימוש בשבת. בענין זה יש את הפיקוח הותיק של המכון הטכנולוגי להלכה בירושלים של הרב לוי יצחק הלפרין, איתם ניתן ליצור קשר בטל':  6423230. 02-6424880.
בהצלחה רבה

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.